6 grudnia w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II rusza kolejny Maraton Pisania Listów. Wystarczy przyjść i napisać list.

Plakat, z prawej strony młodzież pisząca listy
fot. Łukasz Parylak

W czasie maratonu powstają odręczne listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. To piszący zdecyduje, kogo chce bronić spośród dziesięciu tegorocznych bohaterów z Kanady, Meksyku, Białorusi, Grecji, Filipin, Chin, Egiptu, Iranu, Nigerii czy Sudanu, którzy walczą m.in. o prawo do godnego życia, o prawo do obrony, o prawo do życia w środowisku niezatrutym rtęcią, o prawo pomocy innym, o sprawiedliwe wyroki, są przypadkowymi ofiarami nadużyć policji.

- Listy, które powstaną będą miały ogromne znaczenie, ponieważ mogą zmienić sytuację wielu niesprawiedliwie potraktowanych osób. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której solidaryzujemy się w walce o prawa człowieka na całym świecie i możemy realnie wpłynąć na poprawę sytuacji ludzi, których prawa człowieka zostały złamane. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się kogoś uratować. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Napisz list, zmień życie

– zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

 

Zespół Szkół nr 5 przy ul. Staszica 10, 6 grudnia w godzinach od 14.00 do 22.00.