MBP Jastrzębie-Zdrój: KONCERT NOWOROCZNY - Mateusz Mijal

1 min czytania

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
10.01.2020. godz. 18:00

Zapraszamy na Koncert Noworoczny!

Wystąpi Mateusz Mijal z repertuarem Gentleman Project - utwory wielkich artystów:

Zbigniew Wodecki,
Seweryn Krajewski
Marek Grechuta,
Michał Bajor

W styczniu 2008 roku zakłada zespół Chłopacy, a w kwietniu nagrywa swój pierwszy singiel Wiara”, która od razu staje się przebojem lata, a co więcej pozwala zająć miejsce w pierwszej trójce na Sopot Hit Festiwal 2009.

Kolejne lata przynoszą dwa nowe single No powiedz jak” i To jest tylko sen” oraz występy na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze w roku 2010 z zespołem, a w roku 2011 w duecie ze znaną aktorką Katarzyną Zielińską.

Karierę solową rozpoczyna w roku 2012 singlem Winny”, nagranym wspólnie z jednym z najbardziej znanych polskich raperów Liberem. Piosenka bardzo szybko staje się hitem i pozwala Mateuszowi wybić się na polskiej scenie muzycznej i zyskać tysiące fanów w całym kraju. Rok 2013 owocuje nowym singlem Niech się ludzie śmieją”, a także ogromną ilością koncertów w całej Polsce.

A jak obecnie radzi sobie Mateusz Mijal? Gra ponad 100 koncertów rocznie, zdobył drugie miejsce na festiwalu w Opolu, w konkursie Super Premier, a jego debiutancki krążek 9 lat” już 5 tygodni po premierze pokrył się platyną.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju, biblioteka.jastrzebie.pl/, biblioteka.jastrzebie.pl/aktualnosc/1852

Autor: krystian