Islandzkie krajobrazy Marii Płonki, a już niebawem obrazy z serii "Blokowisko" Marka Kraussa. W czasie zagrożenia koronawirusem jastrzębska galeria "Ciasna" będzie udostępniać wystawy elektronicznie.

Plakat z napisem: Galeria ciasna - wirtualne zwiedzanie i adresem www.ciasna.dl.pl. W tle obrazy w ramkach

"Islandię" Marii Płonki można zwiedzać już teraz. Ekspozycja udostępniona jest pod adresem https://www.zonerama.com/GaleriaCiasna/Album/6076845.

Od 16 kwietnia 2020 na stronie https://www.zonerama.com/GaleriaCiasna/830205 znajdzie się również wystawa "Blokowisko" Marka Kraussa.

Wirtualne zwiedzanie galeria "Ciasna" wprowadziła ze względu na zagrożenie koronawirusem.

- W tej niecodziennej sytuacji chcemy umożliwić ludziom bezpieczne zwiedzanie naszych wystaw. Wirtualne ekspozycje organizują największe muzea i galerie na całym świecie. My robimy to za pomocą prostych narzędzi, niewielkimi środkami. Mam jednak nadzieję, że skutecznie - chcemy dać jastrzębianom kulturalną alternatywę w tym trudnym czasie

- powiedział Witold Englender, właściciel galerii.

Na stronie galerii można również znaleźć katalogi wystaw do samodzielnego wydrukowania.

W tradycyjnej formie wystawy galerii "Ciasnej" pozostają otwarte dla odwiedzających, ale wyłącznie pojedynczo i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym. Grupowe zwiedzanie zawieszone jest do odwołania.