Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z ulicą Wierzyńskiego. Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed godziną 10.00 na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z ulicą Wierzyńskiego. Jak ustalili mundurowi, 59-letnia kierująca samochodem suzuki, jadąc ulicą Wierzyńskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 64-letniemu rowerzyście, który poruszał się ulicą Pszczyńską, w związku z czym doszło do zderzenia. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego przebadał rowerzystę, na szczęście nie odniósł obrażeń ciała. Kierująca suzuki za spowodowanie tego zdarzenia drogowego została ukarana mandatem karnym.
Sezon rowerowy w pełni, a pogoda za oknem zachęca do jazdy na dwóch kółkach. Rekreacyjne przejażdżki są teraz nad wyraz częstym widokiem na drogach. Niestety, przekłada się to na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierujących jednośladami. Dlatego apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności!

  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające miejsce zdarzenia drogowego i uczestników.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające miejsce zdarzenia drogowego i uczestniczące pojazdy.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające miejsce zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające miejsce zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające miejsce zdarzenia drogowego i policjantkę kierującą ruchem.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające miejsce zdarzenia drogowego.