Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

W ręce policjantów jastrzębskiej drogówki wpadło 2 nietrzeźwych kierujących. Badanie alkomatem wykazało u 50-letniego mężczyzny 1,8 promila alkoholu, a u 27-latka 1,6 promila. Dalszy los mężczyzn leży teraz w rękach sądu. Oprócz utraty prawa jazdy grożą im 2 lata więzienia.

Do zatrzymania pierwszego kierującego doszło wczoraj około godziny 20.40 na ulicy Pomorskiej. 27-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju na widok radiowozu, po zatrzymaniu pojazdu zaczął uciekać pieszo. Jednakże stróże prawa po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Przyczyną ucieczki był alkohol. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Następny kierowca wpadł w ręce mundurowych kilkanaście minut po północy, na ulicy Podhalańskiej. W trakcie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że 50-letni kierowca renault ma w organizmie 1,8 promila alkoholu.
Mężczyznom zatrzymano prawo jazdy, a pojazd w pierwszym przypadku przekazano wskazanej osobie, w drugim zabezpieczono na parkingu strzeżonym. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą im 2 lata więzienia.