Od 3 maja br. zmieni się organizacja ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Północnej z Graniczną i Aleją Piłsudskiego.

wiadukt przy alei Piłsudskiego

fot. arch. UM

Na wspomnianym skrzyżowaniu budowane jest rondo turbinowe. Będzie ono miało średnicę aż 28 metrów, co czyni je jednym z największych w mieście. Będzie to równocześnie pierwsze w Jastrzębiu-Zdroju rondo turbinowe. Oznacza to taką konstrukcję, która automatycznie naprowadza kierowcę na odpowiedni zjazd z ronda – nie można po nim jeździć na około, lecz wymusza ono zjazd, zapewniając płynniejszy ruch pojazdów. Wraz z budową ronda, wszystkie drogi najazdowe uzyskają nową nawierzchnię (łącznie 600 metrów ), a także wyposażone zostaną w  przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Wykonawca zakończył roboty związane z budową części północnej ronda. Wykorzystując dobrą pogodę, położone zostały 4 warstwy masy bitumicznej. Kolejnym etapem jest budowa południowej części ronda. W związku z tym nastąpi zmiana organizacji ruchu i będzie możliwy ruch kołowy przez ulicę Północną.

Nieprzejezdny będzie fragment drogi na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i Granicznej. Do stacji paliw i znajdującego się tam marketu będzie dojazd tylko od ulicy Granicznej.

Przypomnijmy, że koszt budowy ronda i wiaduktu to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych.