Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali osoby związane z kradzieżami na terenie budowy. Sprawcy kradli przewody elektryczne. Włamywacze zostali zatrzymani w pościgu.

Wczoraj policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanych, którzy włamali się na teren budowy. Jak ustalili śledczy, sprawcy po pokonaniu ogrodzenia i okna włamali się na teren budowy.


Złodziejski duet wpadł w ręce policjantów w trakcie włamania na ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie nocnego patrolu, stróże prawa zostali poinformowani o włamaniu na teren budowy. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, pracownik ochrony wskazał kierunek ucieczki złodziei przewodów elektrycznych. Mężczyźni zostali zatrzymani po pościgu, jeden z mężczyzn agresywny i pobudzony. Skradzione kable zostały porzucone w trakcie ucieczki. W toku dalszych czynności ustalono, iż włamania dokonali 41 i 28-letni mężczyzna. Młodszy z nich, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał także na sumieniu włamanie na ten sam teren budowy w nocy z 7/8 maja 2021 roku, skąd skradł przewody elektryczne oraz poprzez przewrócenie słupa dokonał zniszczenia 2 kamer monitoringu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mienia, za co grozi im do 5 lat więzienia.