UM Jastrzębie-Zdrój: Rowery miejskie już od jutra!
84 rowery i 26 stacji będą mieli do dyspozycji jastrzębianie.
Po przerwie wraca system JASkółka. Co więcej, pojawią się w nim nowe stacje. W tym roku będzie ich aż 26. Zwiększa się również liczba dostępnych jednośladów- z 61 do 84. Będą to rowery tzw. czwartej generacji, obsługiwane, tak jak poprzednio, przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A.
Aby skorzystać z roweru miejskiego, niezbędne jest zarejestrowanie się w systemie (za pomocą aplikacji bądź strony internetowej) i wpłacenie 10 złotych początkowej opłaty (która w przypadku niewykorzystania jej na przejazdy, zostanie po zamknięciu systemu zwrócona). Najprostszym sposobem skorzystania z miejskiego roweru jest zeskanowanie kodu QR. By pojechać JASkółką, wcale nie trzeba mieć jednak smartfona - rower można wypożyczyć SMS-em lub kontaktując się z całodobowym biurem obsługi klienta.
Pierwsze 20 minut jazdy rowerem miejskim w systemie JASkółka jest darmowe, za każdą następną minutę naliczana będzie opłata w wysokości 3 groszy. Seniorzy w naszym mieście mogą jeździć za darmo (na podstawie bezpłatnie wydawanej karty seniora).
Wszystkie informacje na stronie www.rower.jastrzebie.pl
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/rowery-miejskie-juz-od-jutra
Ostatnie Artykuły

Samochód wjechał na Żelazny Szlak Rowerowy. Strażnicy wezwali policję

Seniorzy narysują miasto od nowa. Rusza plener z pracami i wystawą

Centrum przesiadkowe rośnie etapami. Wchodzi w decydującą fazę

Stare ramy leciały z balkonu w Jastrzębiu-Zdroju - strażnicy zareagowali

W Jastrzębiu–Zdroju strażacy staną do prób jak z prawdziwego wypadku

Żywioły i ogień w Parku Zdrojowym. Jastrzębie szykuje noc z dawnymi wierzeniami

Lipiec w MOK-u rozkręci Jastrzębie-Zdrój od kina po koncerty w parku

Miejska ramka na tablicę wraca w Jastrzębiu-Zdroju w nowej odsłonie

Dwa lata bez Kruszyny. W Jastrzębiu-Zdroju wciąż pamiętają o mistrzyni

JKH GKS Jastrzębie pracuje na pełnych obrotach i sięga po fińskie wsparcie

Muzycy zjadą do Łaźni Moszczenica. Big band zagra z gwiazdami jazzu

Jastrzębie-Zdrój szykuje trzy dni muzycznego święta z gwiazdami i atrakcjami

Bon ciepłowniczy nie dla wszystkich. Decyduje taryfa i próg 170 zł za GJ

Pakiety medyczne a zdrowie osób prowadzących własną działalność – dlaczego przedsiębiorcy coraz częściej wybierają prywatną opiekę
Przydatne dane teleadresowe
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, wsparcie i dostępność
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu - Zdroju - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Brata Alberta w Jastrzębie-Zdroju - msze, kancelaria, sakramenty
- Galeria Historii Miasta w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, wystawy i zajęcia
- Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, bilety, rozkłady i obsługa linii
- Zakład Opieki Długoterminowej w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, przyjęcie, opieka i rehabilitacja
