Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

motocykl

Każdy początkujący motocyklista staje przed poważnym wyborem - jaki typ motocykla powinien wybrać dla siebie? W emocjach podczas jazdy na jednośladach użytkownicy cenią różne smaczki. Ścigacze, choppery, nakedy, criusiery, adventure, turystyki… Rodzajów jest naprawdę wiele - od sportu po klasykę. Różne zastosowania, różne charaktery, różne doznania - każdy wśród nich znajdzie coś dla siebie!

Naked bike, czyli popularny motocykl miejski

Jest to najbardziej uniwersalny typ motocykli - doskonały do poruszania się po mieście. Są one bowiem zwrotne, lekkie, a także dość dynamiczne. Określenie naked charakteryzuje motocykle pozbawione owiewek, które przykrywają ramę oraz silnik. Co więcej, ten rodzaj motocykli z reguły nie posiada także szybki nad kierownicą, a jeżeli tak, to naprawdę małą. Nie posiadają one także kufrów, a ich wąskie kierownice skutecznie ułatwiają przeciskanie się w korkach. Do tej kategorii zaliczamy nie tylko nowoczesne maszyny o klasycznej sylwetce, ale także "ogołocone" motocykle sportowe. 

Pozycja kierowcy na naked bike jest odprężona oraz wygodna - w miarę wyprostowana. Jednocześnie jednak pozwala na lekkie nachylenie do przodu. Ze względu na swoją wszechstronność oraz uniwersalność, motocykle te poleca się przede wszystkim początkującym. Do jazdy na nich polecane są jednak niezawodne kombinezony, np. kombinezon Dainese chroniący całe ciało.

Jednośladowe wyścigówki

To, co je wyróżnia to sportowa sylwetka oraz duża moc. Dodatkowo, wyposażone są one w owiewki, których zadaniem jest zwiększenie właściwości aerodynamicznych. Posiadają one także ostre hamulce oraz twarde zawieszenie. Zapewniają niepowtarzalne wrażenia z jazdy oraz doskonałe osiągi. Do ich prowadzenia wymagane są jednak najwyższe umiejętności, więc nie poleca się ich osobom początkującym. 

Pozycja kierowcy motocykli wyścigowych jest leżąca, a nawet skulona. Jest ona zatem męcząca oraz niewygodna na dłuższych trasach. 

Motocyklowe wycieczki na motorze turystycznym

Wiele pasjonatów wypraw motocyklowych inwestuje w motocykle wycieczkowe. Cechują się one przede wszystkim dużą ilością pojemnych kufrów, sporymi zbiornikami paliwa, silnikami posiadającymi nisko położony znaczny moment obrotowy, a także zapewniają ogólną wygodę. Przed trudami podróży zabezpieczy nas szeroka owiewka. odmianą motorów turystycznych jest także klasa Adventure. Ich cechą charakterystyczną jest to, że radzą sobie one doskonale także na drogach nieutwierdzonych. Zaletą motocykli turystycznych jest bez wątpienia wygodna pozycja za kierownicą. Widząc na ulicy motocykl turystyczny bardzo często możemy zauważyć na nim wiele dodatków. Akcesoria motoryzacyjne Kraków to najlepsze miejsce na tego rodzaju zakupy, a zakupisz je na https://wsm24.pl/.

Cruiser oraz chopper - klasyczna propozycja dla każdego

Cruisery stylizowane są na legendarne, amerykańskie maszyny. To, co je wyróżnia to niskie położenie siedzenia kierowcy, a także kierownica wydłużona ku tyłowi. Wymusza to na kierowcy całkowicie wyprostowaną lub lekko odchyloną do tyłu postawę. Stopy wysunięte są natomiast do przodu, a to sprawia, że pozycja kierowcy jest niezwykle wygodna. Są one na ogół dość masywne, a także trudniejsze w prowadzeniu niż przeciętny motocykl.

Chopper jest natomiast odchudzoną odmianą cruisera. W stosunku do niego nie posiada owiewek, a także bardzo często przedniego błotnika. Co więcej, ma także mniejsze baki oraz siedzenia. Poza wszystkimi cechami z cruisera, chopper charakteryzuje się niezwykle dużym rozstawem kół, wysoko mieszczoną kierownica, a także długim widelcem przednim.

Bez wątpienia, zarówno cruiser, jak i chopper stanowią maszyny dla jeźdźców, którzy lubią zwracać na siebie uwagę. Te i wiele innych rodzajów motocykli znajdziesz w sklep motocyklowy Kraków.