Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Przewodnik przedsiębiorcy po finansach dla małych firm

Większość porad dotyczących finansowania małych firm dzieli się na dwie szkoły myślenia. Jedna z nich zachęca do rozpoczęcia działalności: połóż głowę, rozładuj swoje osobiste oszczędności, zainwestuj całą gotówkę z pierwszej sprzedaży, a przy odrobinie ciężkiej pracy na pewno ci się uda. Druga szkoła jest bardziej tradycyjna: idź do dużego banku, podpisz swój dom, a jeśli masz dobrą historię kredytową, dostaniesz niezłą pożyczkę z wysokim oprocentowaniem. Obie strategie są rozsądne, ale są też inne sposoby finansowania małych firm.

Zrozumienie pożyczek dla małych firm i opcji finansowania

Finansowanie jest jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć, jeśli chodzi o Twój biznes. Jest to również najważniejszy wybór finansowy, jakiego dokonasz w trakcie swojej podróży. Sposób, w jaki finansujesz swój biznes, może mieć wpływ na sposób jego prowadzenia.

Rodzaje opcji finansowania małych firm

Przyjrzyjmy się kilku popularnym sposobom finansowania działalności gospodarczej:

  • Pożyczki terminowe
  • Zaliczki gotówkowe dla handlowców
  • Finansowanie sprzętu
  • Linie kredytowe

Kredyty terminowe

Kredyt terminowy to kredyt bankowy na określoną kwotę, która jest spłacana w regularnych odstępach czasu przez ustalony okres. Kredyty terminowe są oprocentowane według stałej lub zmiennej stopy procentowej. Kredyty te mogą wymagać dużej przedpłaty, aby obniżyć płatności i całkowite koszty kredytu.

Małe firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, zazwyczaj działające od dwóch lat, wybierają pożyczki terminowe. Używają one pożyczek terminowych do zakupu aktywów (takich jak sprzęt) lub inwestycji rozwojowych, zamiast używać ich do pokrycia codziennych wydatków.

Zaliczki gotówkowe dla handlowców

Kupiecka pożyczka gotówkowa to zryczałtowana kwota pieniędzy, którą możesz otrzymać za stałą opłatą. W tym modelu, fundator kupuje procent Twojej przyszłej sprzedaży, a następnie pobiera procent od sprzedaży każdego dnia poprzez wstrzymanie części sprzedaży kartą kredytową lub debetową. Ponieważ sprzedaż w niektóre dni może być wysoka, a w inne niska, nie ma ustalonej długości okresu.

Finansowanie sprzętu

W pewnym momencie prowadzenia działalności będziesz musiał kupić, unowocześnić lub wymienić różne elementy wyposażenia. W tym miejscu pojawiają się pożyczki na sprzęt. Finansowanie sprzętu jest rodzajem pożyczki dla małych firm, która ma pomóc w zakupie sprzętu dla Twojej firmy. Pożyczki te obejmują dowolną liczbę rzeczy, w tym meble biurowe, piece komercyjne, sprzęt medyczny, komputery, ciężki sprzęt produkcyjny i wiele innych.

Linie kredytowe

Dostosowywanie się do zmian jest regularną częścią posiadania małej firmy. Czasami, jeśli pojawia się możliwość rozwoju, z której chcesz skorzystać, możesz potrzebować gotówki szybko i z elastycznymi miesięcznymi terminami płatności. Rozwiązaniem może być niezabezpieczona linia kredytowa. Myśl o linii kredytowej dla małych firm bardziej jak o karcie kredytowej niż o pożyczce. Oferuje ona dostęp do pieniędzy, które można wykorzystać na zaspokojenie wszelkich potrzeb biznesowych, które się pojawią. Przy otwieraniu linii kredytowej nie ma wypłaty ryczałtowej (co oznacza, że otrzymujesz całą gotówkę za jednym razem).