Dzisiaj około godziny 8.50 na ulicy Pszczyńskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Autobus komunikacji miejskiej zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Rannych zostało ośmiu pasażerów oraz kierowca autobusu. Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia.

Dzisiaj około godziny 8.50 na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Autobus komunikacji miejskiej zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Rannych zostało ośmiu pasażerów oraz kierowca autobusu.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący autobusem komunikacji miejskiej najprawdopodobniej stracił przytomność, w związku z czym zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Ranne osoby zostały przewieziono do szpitala. Siła uderzenia była tak duża, że autobus wbił się w drzewo.

Na miejscu pracowały wszystkie służby, lądowały 2 śmigłowce LPR, które przetransportowały 2 osoby do szpitala. Ruch na ulicy Pszczyńskiej został wstrzymany na czas prowadzonych czynności. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.


Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

  • Zdjęcie przedstawiające uszkodzony autobus oraz miejsce zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawiające uszkodzony autobus który uderzył w drzewo.
  • Zdjęcie przedstawiające pojazdy uprzywilejowane na miejscu zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawiające uszkodzony autobus.
  • Zdjęcie przedstawiające miejsce wypadku.
  • Zdjęcie przedstawiające uszkodzony autobus oraz karetkę pogotowia.