Wczoraj na ulicy Marusarzówny w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dziecka. 4-letnie dziecko wybiegło na jezdnię zza zaparkowanego pojazdu wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał urazu nogi. Przyczyny i okoliczności wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 15.00 na ulicy Marusarzówny w Jastrzębiu-Zdroju. Jak wstępnie ustalili policjanci, dziecko wybiegło na jezdnię zza zaparkowanego pojazdu, wprost pod nadjeżdżający samochód fiat, w trakcie, gdy mama zapinała w pasy bezpieczeństwa pozostałą dwójkę dzieci. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał urazu nogi. Kierowca samochodu był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności wypadków wyjaśniają jastrzębscy policjanci.


APELUJEMY do pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego.