Policjanci znów odnotowali próbę oszustwa metodą ''na policjanta''. Mieszkańcy naszego miasta, którzy odebrali telefon, zachowali zimną krew i po zakończeniu rozmowy z rzekomym członkiem rodziny, zadzwonili na Policję.

Tylko wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju kilka razy oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych osób, na szczęście bezskutecznie. Osoby podające się za członków rodziny przekazywali informację, iż mieli wypadek drogowy i potrzebują pieniędzy, aby nie mieć problemów. Na szczęście tym razem starsi mieszkańcy naszego miasta zachowali zimną krew i nie nabrali się na oszustwo.
W pierwszym przypadku zadzwonił mężczyzna podający się za wnuczka, w drugim zadzwonił mężczyzna, do 72-latka podając się za syna, a trzecim zadzwoniła kobieta, do 78-latki podając się za córkę.

Przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób ostrzegają systematycznie media. Dlatego też apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.