Kobiety nagrały film promujący swoją działalność.

członkinie koła gospodyń wiejskich Bzie w tradycyjnych strojach

Gospodynie z Bzia otrzymały wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Pierwszą Damę. To drugi raz, kiedy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski walczą o tytuł najlepszego koła. W pierwszym etapie konkursu komisja wybiera najlepsze KGW w każdym z 16 województw.

- Konkurencja była spora. W konkursie wzięły udział koła gospodyń wiejskich z całego Śląska, a na Śląsku ta forma działalności jest bardzo popularna

– mówi Daniela Miech, przewodnicząca koła od 4 lat.

Zadaniem konkursowym było nagranie amatorskiego filmu promującego koło oraz wypełnienie formularza opisując jego szeroko pojętą działalność. Materiał filmowy, który zgłosiły członkinie KGW Bzie, został nagrodzony wyróżnieniem. Udział w konkursie Pierwszej Damy to nie jedyna „nadprogramowa” aktywność gospodyń w ostatnim czasie.

Początkiem roku jedna z pań miała  okazję wystąpić przed kamerą w reklamie sieci sklepów Biedronki. Aktualnie koło doszło  do półfinału kolejnego konkursu – „Polska od kuchni”

- Nasze koło jest zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co wyróżnia nas spośród innych kół w Jastrzębiu- Zdroju.  W wielu sprawach ułatwia to nam działalność i daje dodatkowe profity

– dodaje przewodnicząca koła w Bziu.

Film można zobaczyć między innymi na facebooku.