22-latek stracił uprawnienia do kierowania za naruszenie przepisów w ruchu drogowym. Młody kierowca pędził w centrum miasta z prędkością 132 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat w wysokości 3 tysięcy złotych.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli prędkości ujawnili kolejny przypadek jej przekroczenia w terenie zabudowanym. Około godziny 19:37 w Jastrzębiu-Zdroju na alei Jana Pawła II mundurowi zatrzymali 22-letniego kierującego osobówką, który jechał zdecydowanie za szybko. Przeprowadzony pomiar wskazał wynik 132 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Dodatkowo jastrzębianin poruszał się pojazdem, który miał nadmiernie zużyty bieżnik na przedniej osi.


Policjanci w ramach służby zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść. Tak było i tym razem. Stróże prawa nieodpowiedzialnemu kierowcy za brawurową jazdę zatrzymali uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Oprócz tego mundurowi nałożyli na 22-latka mandat w wysokości 3 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło dodatkowych 10 punktów karnych.


Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.