Kroniki filmowe, biesiada, zlot zabytkowych samochodów, bitwa kulinarna, a przede wszystkim… koncert Orkiestry Adama Sztaby. To wszystko czeka na was 3 września od 12:00.

Plakat wydarzenia. Informacje powtórzone.

Dla jednych powrót do przeszłości, dla innych lekcja historii, ale dla wszystkich – świetna zabawa. Program Industriady jest bardzo zróżnicowany.

Gwiazdą wieczoru będzie Orkiestra Adama Sztaby. Podczas koncertu usłyszymy fenomenalne aranżacje najpiękniejszych polskich piosenek. Nie pytaj o Polskę, Co mi Panie dasz czy Mury to tylko niektóre z nich.

Na uczestników czeka też wyjątkowe starcie kulinarne. Tradycyjna kuchnia śląska prezentowana przez Remigiusza Rączkę zmierzy się z kuchnią molekularną. Uczestnicy wezmą udział w prawdziwej śląskiej biesiadzie, wysłuchają opowieści o historii śląskich zabawek i będą mogli zwiedzić miasto PRL-owskim „ogórkiem” lub Autosanem z przewodnikiem.

Industriada to także wystawy i pokazy. Poza obrazami Ludwika Holesza zobaczymy stare fotografie miasta, kopalni Moszczenica, i strajków. Na miłośników motoryzacji czeka zlot starych samochodów i motocykli. Impreza zakończy się pokazem teatru ognia i seansem jastrzębskich kronik filmowych.

Nie zabraknie atrakcji sportowych. Dzieci zagrają w klasyczne gry podwórkowe, a chętni wezmą udział w turnieju skata o puchar Prezydenta Miasta, pokazie bokserskim czy turniej piłkarskim z GKS Jastrzębie.

Impreza odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju pierwszy raz. Jest to możliwe dzięki nadaniu Łaźni Moszczenica statusu „obiektu zaprzyjaźnionego” Szlaku Zabytków Techniki. Na Industriadę zapraszamy 3 września od 12:00 na parking przy przebudowywanej siedzibie Łaźni.

Zapisy:

Historia miasta zza szyb PRL-owskiego "ogórka" i Autosana!
Autobusy będą kursowały co godzinę między 12:00 a 19:00. Aby wziąć udział należy zgłosić się na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy podać godzinę i liczbę uczestników oraz ich nazwiska).

Turniej skata o puchar Prezydenta Miasta:
Na turniej można zapisywać się telefonicznie 503 435 678 (Stanisław Niemiec).