Okap kominowy – jak dobrać go do nowoczesnej kuchni?

Okapy kominowe są najczęściej zamawianymi okapami kuchennymi. Jak dobrać tego typu sprzęt do kuchni w stylu nowoczesnym? Zobacz poradnik!

Nowoczesne okapy kominowe – jak dopasować je do wnętrza?

We wnętrzach nowoczesnych najlepiej sprawdzają się proste sprzęty, bez ozdobników oraz dekoracji, które będą dzięki temu wpisywały się w ich styl.

Wobec tego wtedy, gdy dobiera się okapy kominowe go nowoczesnej kuchni, warto skupić się na modelach właśnie w tym stylu, które również będą dopasowane do aranżacji pod względem koloru. Nie można też zapominać o funkcji.

Rodzaje nowoczesnych okapów – co wybrać?

Nowoczesny okap powinien być dopasowany do kuchni pod kątem jego budowy i miejsca montażu. Najczęściej stosowane są okapy przyścienne – kominowe, na przykład jak czarny okap przyścienny lub okap w kolorze inox.

Również można zdecydować się na okap o niebanalnym kształcie, na przykład jak okap tuba, który natychmiast przyciąga uwagę.

Popularne są też okapy ze szklanymi frontami, które umieszczone są pod kątem. Takie modele prezentują się również efektownie i mogą stanowić nowoczesną dekorację kuchni.

Gdy zamierza się zamontować okap nad wyspą albo półwyspem w kuchni, wtedy warto wziąć pod uwagę modele wyspowe, sufitowe. Dostępne są one również z praktycznymi półkami do przechowywania.

Okapy przyścienne – jaki kolor wybrać?

Do nowoczesnych aranżacji najczęściej kupowany jest czarny okap kominowy. Kolor ten doskonale pasuje do współczesnych przestrzeni.

Gdy chce się wybrać inny model niż okap kuchenny kominowy czarny, można zdecydować się na ten stalowy, czyli inox, który ma srebrny odcień. Może on dobrze komponować się z AGD w tym samym kolorze. Także ciekawym wyborem będą okapy białe.

Nowoczesne okapy przyścienne – jaki rozmiar?

Okapy przyścienne w nowoczesnym stylu można zakupić w różnych rozmiarach, co pozwala na dobranie ich do konkretnego miejsca montażu.

Najczęściej wtedy, gdy konieczny jest większy okap, wybierany jest ten o szerokości 90 cm. Gdy natomiast poszukuje się węższego modelu do mniejszej kuchni, można wybrać okapy o szerokości 60 cm albo 50 cm.

Funkcje okapów kominowych – co się sprawdzi?

Przy wyborze okapu nowoczesnego nie można zapominać o kwestiach jego funkcjonalności.

Najlepiej zdecydować się na okap o kilku prędkościach pracy, który ma również oświetlenie oraz timer, czyli odmierza czas do automatycznego wyłączenia się. Dostępne są też nowoczesne okapy sterowane za pomocą pilota.