Teneryfa na własną rękę

Teneryfa to najbardziej różnorodna wyspa kanaryjska ciesząca się doskonałą pogodą cały rok. Leży nieopodal Afryki, a dokładniej na zachód od Maroko, jednak politycznie należy do Hiszpanii. Teneryfa w swoich atutach posiada góry, ocean, klify, wąwozy, a nawet wodospady.

Zastanawiasz się pewnie czy wydasz krocie na taką podróż. Nic bardziej mylnego. Nie musisz wykupować organizowanych wycieczek, wystarczy, że wypożyczysz auto i możesz zwiedzić wyspę na własną rękę. Na portalu AtrakcyjnaTeneryfa.pl przy wynajmie powyżej trzydniowym spada cena za dzień wynajmu auta, a jest co zwiedzać!

Teneryfa cieszy się dobrymi połączeniami dróg i trasami gdzie dotrzesz niemalże wszędzie! Na pierwszą wycieczkę polecamy zwiedzenie Parku Narodowego el Teide oraz wulkanów Teneryfy. Zatrzymajcie się także w pirackiej wiosce Masca, która krajobrazowo porównywana jest do Machu Picchu. Tego samego dnia możecie zwiedzić jeszcze zniszczone niegdyś przez lawę wulkanu miasteczko Garachico oraz Icod de los Vinos gdzie mieści się mające ponad tysiąc lat smocze drzewo.

Kolejnymi kierunkami wycieczki mogą być Candelaria, czyli tutejsza Częstochowa, historyczne miasteczko La Laguna i stolica Santa Cruz. Jeśli uwielbiacie góry, koniecznie wybierzcie się w góry Anaga szczycące się bajecznie zieloną szatą roślinną. Warto wybrać się nawet na niedługi spacer bądź dla osób chodzących po górach kilkugodzinny trekking.

Zostało Wam jeszcze kilka dni wynajmu auta? Nic nie szkodzi, ponieważ wyspa ma jeszcze ogrom atrakcji do zaoferowania! Utworzone z zastygłej z wulkanu lawy baseny naturalne, punkty widokowe, wodospady czy atrakcje, na które możesz sam dojechać takie jak parki rozrywki, paralotnię, nurkowanie czy rejs na wieloryby.