Policjanci z jastrzębskiej grupy Speed zatrzymali dziś do kontroli drogowej kierującego osobówki renault, który jechał z prędkością 111 km/h w terenie zabudowanym. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Policjanci z jastrzębskiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wchodzą w skład grupy Speed, zatrzymali dziś do kontroli drogowej kierującego osobowym renault z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. 24-latek jechał z prędkością 111 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 14 pkt karnych. W związku z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierowcy także prawo jazdy na trzy miesiące.


Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków. Przy tak szybkiej jeździe nie ma czasu na reakcję, a jakiekolwiek zderzenie z innym pojazdem może nas kosztować najwyższą cenę, czyli życie nasze lub innej osoby. Warto się zastanowić nad tym i zdjąć nogę z gazu. Lepiej dojechać późno niż wcale...