Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby. Tym razem udowodnił to policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. W czasie wolnym od służby zatrzymał on włamywacza.

Służba w Policji jest szczególna, gdyż policjantem jest się 24 godziny na dobę. Praca nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, w czasie wolnym od służby, uzyskał w nocy informację o próbie włamanie do pomieszczenia gospodarczego na jednej ze stacji paliw w Pawłowicach.
Mundurowy natychmiast postanowił zareagować. Po krótkiej obserwacji policjant zauważył na parkingu pobliskiego sklepu mężczyznę pchającego wózek sklepowy. Mundurowy natychmiast podjął interwencję oraz powiadomił dyżurnego o podjętych działaniach. 
26-latek przyznał się, że chciał ukraść sklepowy wózek, usiłował włamać się do pomieszczenia gospodarczego oraz do rozmieniarki pieniędzy samoobsługowej myjni samochodowej. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.