Nie wiesz, jak działa Smart TV w telewizorze? Dowiedz się, jak podłączyć smartfon do telewizora

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu w telewizorach nie wydaje się niczym szczególnym. Jeśli jednak przypomnimy sobie, jak kiedyś wyglądały telewizory i jakie pełniły funkcje w naszych domach, nietrudno się zgodzić, że aktualnie mamy do czynienia z niezwykle intuicyjnymi urządzeniami, które dostarczają nam nie tylko doskonałą rozrywkę, ale także pomagają zarządzać swoim czasem. Poniższy artykuł powie Ci nieco więcej o funkcjach Smart TV w telewizorze oraz dowiesz się, jak podłączyć smartfon do telewizora w kilku prostych krokach.

Co warto wiedzieć o Smart TV w telewizorze?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co oznacza Smart TV w telewizorze? To właśnie telewizor, który posiada dostęp do internetu. Oprócz tego może współpracować z innymi inteligentnymi sprzętami, które znajdują się w Twoim domu, np. sprzętem AGD, audio czy właśnie smartfonem.

Pierwszą firmą, która połączyła telewizor z internetem, był Samsung. Miało to miejsce w 2009 roku i od tego czasu użytkownicy mogą korzystać z nieustannie rozwijającej się platformy Samsung Smart TV. Dzięki niej możesz zyskać dostęp do prawie 500 aplikacji (w tym prawie 200 z nich to aplikacje polskojęzyczne). Możliwość grania w chmurze, najpopularniejsze serwisy VOD, muzyczne czy informacyjne są na wyciągnięcie Twojej ręki. Z kolei Ty możesz dowolnie usuwać i dodawać interesujące Cię pozycje i tworzyć własną ramówkę.

Na jakie funkcje Smart TV w telewizorze warto zwrócić uwagę?

Smart TV to przede wszystkim gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. Niezależnie od tego czy oglądasz film, serial, czy też grasz w ulubioną grę ze znajomymi, możesz liczyć na niezapomniane doznania, a także kinową jakość obrazu i dźwięku, jaką oferują nowoczesne telewizory Samsung.

Smart TV to jednak nie tylko rozrywka. Funkcją, którą w szczególności warto się zainteresować, jeśli zależy Ci na tym, aby urządzenia w Twoim domu działały w sposób intuicyjny, jest aplikacja SmartThings dostępna dla użytkowników innych urządzeń Samsung, które są z nią w pełni kompatybilne. Poprzez jej użycie zadbasz o komfort swojego snu, zaplanujesz kolejne pranie bez odrywania się od seansu czy z łatwością udostępnisz ekran swojego telefonu na telewizorze w czasie biznesowego spotkania!

Jak podłączyć smartfon do telewizora?

Smartfon jako pilot do telewizora jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez użytkowników. Jednak jak to zrobić, szczególnie jeśli nie chcemy tracić przy tym zbyt wiele czasu? W przypadku urządzeń Samsung masz do wyboru 2 proste rozwiązania.

Pierwsze z nich to wykorzystanie aplikacji SmartThings w Twoim telefonie. Wystarczy, że aktywujesz ją na swoim smartfonie i to wszystko! Aplikacja samodzielnie połączy się ze Smart TV obecnym w pobliżu. Druga, równie wygodna opcja to funkcja Dotknij i Wyświetl. Jedyne, co musisz w tym wypadku zrobić, to dotknąć ramki Smart TV telefonem i w kilka chwil możesz rozpocząć odtwarzanie treści!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.