Pomarańczowi pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Przed meczem odbyła się oficjalna prezentacja drużyny.

Zdjęcie przedstawia mecz siatkówki pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Udanie rozpoczęli PlusLigowe zmagania przed własną publicznością siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza, którzy sezon zainaugurowali od wygranej w Nysie (3:0), zwycięstwo odnotowali również w pierwszym ze starć we własnej hali. Pomarańczowi grali w nim z Indykpolem AZS-em Olsztyn, który ograli (3:1).

Mecz wcale nie rozpoczął się jednak pomyślnie dla broniących w tym sezonie tytułu Mistrza Polski, jastrzębian. Pierwszy set padł bowiem łupem przyjezdnych. Gra była w nim bardzo wyrównana, lecz ostatecznie to olsztynianie w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali na przewagi (27:25), wykorzystując trzecią piłkę setową.

- W pierwszym secie mieliśmy trochę problemów w przyjęciu. Ciężko się grało

- zaznaczał już po spotkaniu Tomasz Fornal, doceniając siłę zagrywki rywali.

Wybrany MVP pierwszego w tych rozgrywkach spotkania w Jastrzębiu, przyjmujący docenił też jednak swój zespół, zwracając uwagę, że ten w kolejnych odsłonach radził już sobie o wiele lepiej.

Najlepiej świadczą o tym rezultaty kolejnych partii. Mimo że zespół z Olsztyna w dalszym ciągu starał się sprawiać kłopoty jastrzębianom - za każdym razem na początku seta Indykpol AZS - wychodził na prowadzenie ekipa trenera Marcelo Mendeza wychodziła z nich obronną ręką, wygrywając następne sety coraz bardziej okazale.

Druga odsłona zakończyła się wygraną jastrzębian (25:20). W kolejnej Mistrzowie Polski jeszcze bardziej podkręcili tempo i pozwolili przeciwnikom wywalczyć jedynie 17 oczek. Czwartą partię Pomarańczowi zakończyli z zapasem 13 punktów nad rywali (25:12).

- To był dla nas dobry mecz i dobry dzień

- ocenił spotkanie z Indykpolem, Ben Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Przed starciem jastrzębian z olsztynianami, odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Jastrzębskiego Węgla. Kibice zgromadzeni w Hali Widowiskowo-Sportowej mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć nowe, domowe stroje Mistrzów Polski, w których ci zagrali później mecz. Przede wszystkim fani mogli jednak na żywo zobaczyć nowe twarze, które przed tym sezonem dołączyły do zespołu Pomarańczowych.

Przedsezonowymi nabytkami jastrzębian są: środkowi Norbert Huber i Adrian Markiewicz, libero Bartosz Makoś oraz przyjmujący Mateusz Jóźwik - jeśli chodzi o zawodników z Polski. Do JW dołączyli jednak także obcokrajowcy: łotewski rozgrywający Edvins Skruders i chorwacki przyjmujący Marko Sedlacek. Jest także duet nowych atakujących, który stanowią: Francuz Jean Patry i Kanadajczyk Ryan Sclater.

Zdjęcie przedstawia przedsezonową prezentację Jastrzębskiego Węgla.