wózek specjalny

W dzisiejszych czasach opieka nad chorym pacjentem może być zdecydowanie łatwiejsza za sprawą dostępnych na rynku specjalistycznych produktów medycznych. Chodzi o rozwiązania takie jak wózki specjalne i fotele specjalne. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto mieć na stanie fotele specjalistyczne i dla kogo są one szczególnie polecane. 

1. Gdzie powinny być na wyposażeniu fotele specjalne?

2. Na co zwracać uwagę wybierając wózek pielęgnacyjny lub fotel pielęgnacyjny?

3. Zwykły fotel wypoczynkowy czy fotel specjalny?

fotel specjalny

Wybierając fotel dla osoby starszej lub osoby niepełnosprawnej, koniecznie trzeba brać pod uwagę aktualny stan zdrowia pacjenta oraz to, czy schorzenie ma szansę być wyleczone i w jakim czasie. Każdemu opiekunowi przydadzą się fotele, wózki specjalne oraz inne specjalistyczne produkty poprawiające jakość życia pacjentów. Nie ma znaczenia, czy chodzi o państwowe, czy prywatne ośrodki zdrowia. Każdy pacjent powinien mieć zapewniony maksymalny komfort, dlatego nowoczesne fotele medyczne powinny być wszędzie tam, gdzie tego potrzebują pacjenci. W naszym sklepie znajdziesz specjalne fotele, które spełnią oczekiwania pacjentów. 

Gdzie powinny być na wyposażeniu fotele specjalne?

Fotele, które mają służyć pacjentom, powinny być wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą mogły służyć przez długie lata. Muszą mieć wygodne siedzisko oraz możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia. Wygodne fotele można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta, zwłaszcza jeśli pacjent przebywa w domu. Natomiast w szpitalach, w Domach Opieki Społecznej, w prywatnych ośrodkach zajmujących się opieką nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi warto brać pod uwagę ogólną funkcjonalność produktu i konieczność realizowania różnych potrzeb pacjentów. Komfortowe meble specjalistyczne służą nie tylko do siedzenia, ale mogą pomagać przy wstawaniu pacjenta i przy wykonywaniu codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Korzystanie z foteli tego typu to również ulga dla pracowników służby zdrowia, którzy nie muszą się nadwyrężać przy dźwiganiu osób chorych. 

Na co zwracać uwagę wybierając wózek pielęgnacyjny lub fotel pielęgnacyjny?

Przede wszystkim należy sprawdzić, jaki dany fotel ma funkcje i czy jest to faktycznie wygodny fotel. Wygląd fotela w zasadzie ma znaczenie drugorzędne. Fotele wykonane są w stylu nowoczesnym, więc będą pasować do każdego wnętrza. Przed kupnem konieczne jest sprawdzenie parametrów produktu (na przykład maksymalnej wagi użytkownika). 

Zwykły fotel wypoczynkowy czy fotel specjalny?

Tradycyjny fotel wypoczynkowy jest odpowiedni dla osób samodzielnych, które nie wymagają pomocy w przemieszczaniu się czy w zmianie pozycji. Natomiast przy osobach niepełnosprawnych nie są one najlepszą propozycją, gdyż komfort użytkowania jest zbyt nisko w porównaniu do foteli specjalnych.