Mistrzowie Polski pokonali bez straty seta SVG Luneburg. Już po drugiej wygranej partii zapewnili sobie grę w ćwierćfinale Champions League.

Zdjęcie przedstawia mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem a SVG Luneburg.

Trzeci sezon z rzędu siatkarze Jastrzębskiego Węgla znaleźli się w gronie najlepszych drużyn w Europie. Mistrzowie Polski zakwalifikowali się bezpośrednio do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, zwyciężając w swojej grupie tych rozgrywek. Jastrzębianie przepustkę do półfinału mogli uzyskać już w przedostatnim meczu, lecz w wyjazdowym starciu z Guaguas Las Palmas ulegli Hiszpanom (1:3).

Mimo tej porażki mistrzowie Polski nadal pozostawali liderem tabeli i zachowali szansę na awans wprost do 1/4 finału. Warunkiem było jednak zwycięstwo w co najmniej dwóch setach w meczu z niemieckim SVG Luneburg.

I to jastrzębianom się udało. Starcie z trzecią drużyną niemieckiej Bundesligi poprzedniego sezonu układało się po myśli Pomarańczowych. Pierwszego seta Jastrzębski Węgiel wygrał w stosunku 25:17. Jeszcze wyższą wygraną jastrzębscy siatkarze zanotowali w kolejnej odsłonie - 25:16.

Jedyne problemy z niemiecką ekipą, mistrzowie Polski mieli na początku trzeciej partii. Udało im się je jednak szybko rozwiązać i ostatecznie ten set także padł ich łupem po wygranej 25:19.

Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg 3:0 (25:17, 25:16, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders, Jóźwik.