Rozstrzygnięty konkurs w dziedzinie kultury
Scena kulturalna Jastrzębia-Zdrój ożyje w 2024 roku dzięki wsparciu finansowemu z lokalnych funduszy!
  • Informacje o podziale funduszy na rok 2024 w dziedzinie kultury w Jastrzębiu-Zdroju.
  • Zarys projektów i inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie.
  • Wpływ przyznanych środków na rozwój lokalnej kultury i społeczności.

Niedawno w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się ważne wydarzenie dla lokalnego świata kultury - ogłoszono wyniki konkursu dotyczącego funduszy na realizację zadań publicznych w nadchodzącym roku. Z ogólnej puli, liczącej 290 tysięcy złotych, skorzystają liczne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, które przyczynią się do kulturalnego bogactwa miasta.

Miłośnicy fotografii z pewnością będą zachwyceni, ponieważ Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni" otrzymało środki na realizację projektów reportażowych oraz warsztatów fotograficznych, które odbędą się w 2024 roku. Natomiast melomani będą mogli cieszyć się dziesiątą, jubileuszową edycją JAZZtrzębie Festiwal, dzięki funduszom przyznanym Fundacji Kreatywności Artystycznej - Jazzu Trzeba. To wydarzenie niewątpliwie wpisze się w tradycję miasta jako jeden z kluczowych punktów jego kulturalnego kalendarza.

Kultura uliczna również zostanie wzbogacona dzięki inicjatywie Fundacji Harmonicznego Chaosu, która zaangażuje mieszkańców w projekt "Przestrzenie Sztuki" - Jastrzębski Festiwal Artystów Ulicy. Z kolei Stowarzyszenie Teatr Ludyczny wykorzysta swoje dofinansowanie na niezwykły spektakl dla całej rodziny, zatytułowany „Co to za cyrki?! - spektakl familijny w nurcie Nowego Cyrku”, wprowadzając mieszkańców w magiczny świat teatralnej fantazji.

Nie można też zapomnieć o miłośnikach tradycyjnych rzemiosł i sztuki. Projekt „Galeria Dzwonków 2024” realizowany przez Stowarzyszenie "Galeria Dzwonków" ożywi lokalną tradycję i zachowa dziedzictwo poprzez konserwację oraz pielęgnację kolekcji dzwonków.

Wszystkie te projekty nie tylko wzbogacą kulturalne życie Jastrzębia-Zdroju, ale również pozwolą mieszkańcom na aktywne uczestnictwo w różnorodnych formach sztuki i ekspresji. Dofinansowanie sektora kultury to inwestycja w społeczne dobro, które z pewnością przyniesie namacalne korzyści w postaci większej integracji i twórczego rozwoju.


Źródło: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój