UM Jastrzębie-Zdrój: Akademia domowego piwa
Chcesz zostać mistrzem złocistego napoju? Odkryj tajniki warzenia piwa w Jastrzębiu-Zdroju!
  • Warsztaty piwowarskie w Łaźni Moszczenica.
  • Prowadzenie przez laureata konkursu piwnego, Tomka Buczka.
  • Możliwość skosztowania własnoręcznie uwarzanego piwa.
  • Wiedza, jak przygotować piwo w domowym zaciszu.
  • Wydarzenie zaplanowane na 24 lutego, koszt udziału to 100 zł.

W nadchodzący weekend miłośnicy piwa mają wyjątkową okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. W przestrzeni Carbonarium Łaźni Moszczenica odbędą się warsztaty skierowane do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat domowego warzenia piwa.

Celem warsztatów jest nie tylko nauczenie uczestników, jak wytwarzać piwo, ale też pokazanie całego procesu jego powstawania, od teorii po praktykę. Oprócz pracy nad własną brzeczką, uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się więcej o historii tego napoju oraz wysłuchać anegdot związanych z piwem.

Osobą, która wprowadzi uczestników w świat domowego warzenia piwa, jest Tomek Buczek - znamienity przedsiębiorca z branży piwnej, który może pochwalić się tytułem laureata Łódzkiego Konkursu Piw Domowych. Buczek, który od dekady dzieli się swoją wiedzą na licznych szkoleniach, jest także absolwentem studiów podyplomowych w Krakowskiej Szkole Browarniczej.

Podczas wydarzenia zaplanowanego na 24 lutego, uczestnicy nie tylko będą mieli szansę nauczyć się, jak przygotowywać piwo, ale także skosztują trunku uwarzonego własnymi rękami. Po kilku tygodniach, już po zakończeniu fermentacji, otrzymają także wyjątkową przesyłkę - zabutelkowane piwo, które stworzyli podczas warsztatu.

Za udział w tej niezapomnianej przygodzie z piwem, uczestnicy zapłacą 100 złotych. To nie tylko okazja do zdobycia unikalnych umiejętności, ale również szansa na spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, dzielących pasję do piwa.


Według informacji z: UM Jastrzębie-Zdrój