Postępują prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej
Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wkrótce przejdą się nowymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi! Odcinek o długości 3,8 km wzdłuż ul. Libowiec zyska nowe oblicze, co z pewnością poprawi komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników.
  • Rozbudowa infrastruktury drogowej na ul. Libowiec.
  • Włączenie oświetlenia ulicznego i zatok autobusowych w ramach inwestycji.
  • Poprawa bezpieczeństwa jako główny cel projektu.
  • Zakończenie prac zaplanowane na listopad bieżącego roku.

Miasto tętni życiem, a jego przestrzenie publiczne nieustannie się zmieniają. Władze Jastrzębia-Zdroju intensywnie pracują nad kolejnym etapem modernizacji dróg, aby zapewnić mieszkańcom wygodniejsze i bezpieczniejsze warunki do przemieszczania się.

Rekonstrukcja infrastruktury drogowej nie ogranicza się wyłącznie do asfaltu pod kołami. Projekt zakłada również instalację oświetlenia, co sprzyjać będzie bezpieczeństwu po zmroku, oraz stworzenie zatok autobusowych, co zwiększy płynność ruchu.

W projektowany krajobraz ulicy Libowiec wpisuje się nie tylko wymiana nawierzchni, ale i elementy zwiększające bezpieczeństwo: przebudowane skrzyżowania oraz nowe oznakowanie. Stawiając na kompleksowość działań, inwestycja ma na celu stworzenie przestrzeni przyjaznej zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Planowana data zakończenia prac to listopad tego roku, a ich łączny koszt szacowany jest na blisko 12 milionów złotych. Finansowanie inwestycji wspiera Jastrzębska Spółka Węglowa, przekazując ponad 9,5 mln zł na ten cel. Podkreślić należy, że chodniki i ścieżki rowerowe nie tylko upiększą ulicę Libowiec, ale przede wszystkim odseparują pieszych oraz rowerzystów od ruchu samochodowego, co bez wątpienia wpłynie na wzrost ich bezpieczeństwa.

Warto zauważyć, że nowe inwestycje są jak świeży oddech dla miasta, przynosząc z sobą nie tylko funkcjonalność, ale i nowe możliwości rozwoju. Jastrzębie-Zdrój stopniowo przekształca się w przyjazną przestrzeń dla wszystkich swoich mieszkańców, dbając o ich potrzeby i komfort życia.


UM Jastrzębie-Zdrój