Nowe wsparcie w programie Czyste Powietrze z Jastrzębia-Zdroju
Wiosenna rewolucja w ekologicznym wsparciu mieszkańców. Od 1 kwietnia 2024 roku życie miłośników ekologii oraz osoby planujące inwestycje w zielone technologie w swoich domach wejdą na zupełnie nowe tory. Zmiany w programie "Czyste Powietrze" obiecują nie tylko większe wsparcie finansowe, ale także gwarancję wyższej jakości wybieranych rozwiązań.
  1. 1 kwietnia 2024 roku wchodzą w życie istotne zmiany w programie "Czyste Powietrze".
  2. Wsparcie finansowe zostanie ograniczone do urządzeń i materiałów z oficjalnej listy Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM).
  3. Wprowadzone zmiany mają na celu zapewnienie dostępu do wysokiej jakości, ekologicznych rozwiązań.
  4. Lista ZUM, tworzona na podstawie obowiązujących norm i przepisów, jest dostępna na stronie internetowej programu.

Z nadejściem wiosny 2024 roku, program "Czyste Powietrze" przechodzi metamorfozę, która może okazać się przełomem na drodze do zrównoważonego rozwoju naszych domostw. Zmiany, które zaczynają obowiązywać od kwietnia, koncentrują się na zapewnieniu, że wsparcie finansowe dla mieszkańców jest inwestowane w technologie i materiały uznane za przyjazne dla naszej planety.

W sercu nowych rozwiązań leży Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM), która jak strażnik ekologicznych standardów, będzie wskazywać drogę do finansowania. Ta lista, będąca odzwierciedleniem najnowszych norm i przepisów, ma na celu zagwarantować, że każda złotówka z programu "Czyste Powietrze" przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko.

Nie jest tajemnicą, że świadome wybory ekologiczne są nie tylko inwestycją w zdrowie planety, ale też w przyszłość naszych własnych domów. Dlatego też, wprowadzenie listy ZUM to krok ku zapewnieniu, że wybierane przez mieszkańców rozwiązania są nie tylko efektywne, ale także przemyślane z punktu widzenia długofalowego wpływu na nasze otoczenie.

Chociaż korzystanie z urządzeń i materiałów z listy ZUM nie jest obowiązkowe, to jednak stanowi ona cenny zbiór wiedzy i inspiracji dla tych, którzy swoje gospodarstwa domowe chcą prowadzić w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z nią i dołączenia do grupy tych, którzy na co dzień dbają o czystsze powietrze i lepszą przyszłość naszej planety.


Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój