Biżuteria dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Kiedyś popularnym prezentem dla dziecka z okazji chrztu była złota biżuteria, od wielu lat mamy na forach toczą też dyskusje, czy warto dziecku przekłuwać uszy. Jedno jest pewne – biżuteria dla dziecka to kontrowersyjny temat i każdy ma na ten temat swoje zdanie. Czy warto po nią sięgać, a jeśli tak, to w jakiej formie? Jakie są zalety noszenia biżuterii przez małą elegantkę lub eleganta? Poniższy artykuł pozwoli Ci zrozumieć, czy biżuteria dziecięca to rozwiązanie dla Ciebie.

Czy biżuteria dziecięca to dobre rozwiązanie?

 • Poznaj atuty biżuterii dziecięcej
 • Odkryj podstawowe zasady noszenia biżuterii dziecięcej przez dziecko
 • Zapoznaj się z dostępnymi opcjami bezpiecznej biżuterii dla dziecka

Biżuteria dziecięca i jej zalety

Biżuteria to dla kobiet kwintesencja kobiecości i dorosłe kobiety chętnie po nią sięgają na co dzień i od święta, z kolei panom kojarzą się z szykiem i klasą. Nic dziwnego, że mała dziewczynka wpatrzona w swoją mamę chce nie tylko sięgać po jej kosmetyki, ale i wyciąga małe rączki po mamine pierścionki i wisiorki. Z kolei chłopiec może być zafascynowany np. eleganckim zegarkiem ojca. Z wiadomych względów „dorosła” biżuteria nie jest rozwiązaniem dla malucha. Zbyt małe elementy stwarzają ryzyko połknięcia, dziecko może też skaleczyć się o wystające elementy. Odmawiając dziecku jakiegokolwiek dostępu do biżuterii, można u niego tworzyć niższe poczucie własnej wartości. A zatem biżuteria dziecięca sprawia, że maluch czuje się pewniej.

Po drugie, biżuteria pozwala też rozwijać kobiecość, a u chłopców męski szyk. Nawyki wyniesione z domu z lat dziecięcych pozwalają odnaleźć się w dorosłej rzeczywistości. Dzieci sięgające po biżuteryjne dodatki w młodych latach wytworzą u siebie potrzebę elegancji w dorosłym życiu.

Zasady noszenia biżuterii przez dzieci – zadbaj o bezpieczeństwo

Podstawową zasadą w noszeniu biżuterii przez dziecko jest jego bezpieczeństwo. Dlatego pamiętaj przede wszystkim o tym, by:

 • biżuteria była wytworzona z dobrych jakościowo i trwałych materiałów,
 • wybierać biżuterię z tworzyw, które nie wywołują alergii,
 • decydować się na sprawdzone miejsca zakupu,
 • nie dawać dziecku ozdób z drobnymi elementami – małe kamyczki, koraliki i inne tego typu detale mogą być niebezpieczne dla malucha.

Po jaką biżuterię sięgnąć dla malucha?

Biżuteria dziecięca może występować w wielu odsłonach. Biżuteria dziecięca dostępna w sklepie internetowym Bebe Concept to między innymi:

 • zestaw szykownych pierścionków – świetne rozwiązanie dla dzieci powyżej 3 roku życia, które chcą odkrywać swoją pierwszą biżuterię,
 • ciekawy naszyjnik – podobnie jak pierścionki również sprawdzi się u starszaków,
 • wodoodporny zegarek – maluch może uczyć się odczytywać godzinę dzięki własnemu zegarkowi z tradycyjną tarczą,
 • ręcznie haftowany kołnierzyk – to wyjątkowa ozdoba dla dzieci od 2 do nawet 12 lat, świetnie sprawdzi się w zestawieniu z odzieżą różnego rodzaju,
 • etui na biżuterię – by zgromadzona biżuteria się nie zawieruszyła, warto kupić maluchowi odpowiednie pudełko na biżuterię, w którym może przechowywać swoje skarby.