Walentynek magia w Jastrzębiu-Zdroju: Mieszkańcy odkrywają serca na ulicach miasta
Walentynkowa zabawa w Jastrzębiu-Zdroju przeniosła mieszkańców na ulice, by szukać miłości... w formie tras w kształcie serca. Nietypowa inicjatywa, ogłoszona przez Urząd Miasta na Facebooku 14 lutego, pokazała, że miłość można znaleźć nie tylko w gestach i słowach, ale też w krajobrazie miejskim, którego często nie dostrzegamy na co dzień.
  1. 14 lutego mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wzięli udział w walentynkowej zabawie, której celem było znalezienie tras w kształcie serca.
  2. Urząd Miasta zaproponował własny przykład trasy wiodącej ulicami Łowicką, Podhalańską, Cieszyńską i al. Józefa Piłsudskiego.
  3. Pani Agata, biegaczka, odkryła kształt serca w trasie przebiegającej ulicami Poznańską, Warszawską i 11 Listopada.
  4. Pan Przemysław, fan siatkówki i hokeja, wytyczył trasę w kształcie serca przechodzącą przez ul. 11 Listopada, Słoneczną, Broniewskiego i al. Jana Pawła II.
  5. Pani Ewa połączyła przyjemne z pożytecznym, tworząc trasę w kształcie serca i jednocześnie ratując żywność przed zmarnowaniem dzięki aplikacji mobilnej. Jej trasa wiodła przez al. Piłsudskiego, ul. Graniczną i Harcerską.
  6. Pani Weronika stworzyła serce z ulic Podhalańskiej i Warmińskiej, spędzając dzień na placu zabaw z córeczką.
Feeria barw i emocji w Jastrzębiu-Zdroju tego Walentynkowego dnia pokazała, że kreatywność mieszkańców nie zna granic, a serce można znaleźć nie tylko w tradycyjnych symbolach miłości. Trasy w kształcie najbardziej romantycznego z symboli, wybrane z map miasta, pokazują, że miłość ma w naszym mieście wiele dróg i ścieżek. Ciekawe jest to, jak codzienne trasy, których często używamy w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy, mogą nagle przekształcić się w coś tak niezwykłego, jak serce. Niech ta zabawa będzie przypomnieniem, że w codziennym pośpiechu warto zatrzymać się i spojrzeć na otaczającą nas przestrzeń z większą uwagą i miłością.
Wg inf z: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój