Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój: Żelazny Szlak Rowerowy wyróżniony przez National Geographic
Śląsk kryje w swoich zakątkach prawdziwe drogocenne perły dla miłośników dwóch kółek. Jedną z nich, docenianą nie tylko przez lokalnych entuzjastów, ale i bystrym okiem National Geographic, jest Żelazny Szlak Rowerowy. Ta trasa zyskuje uznanie na arenie międzynarodowej, a jej wyjątkowość tkwi nie tylko w perfekcyjnej nawierzchni czy malowniczych widokach, ale także w dostępności dla każdego – od najmłodszych miłośników rowerowych eskapad po weteranów szos.
  1. Żelazny Szlak Rowerowy zdobywa serca rowerzystów oraz uznanie w oczach prestiżowego magazynu National Geographic.
  2. Trasa ta, przecinająca piękne krajobrazy Śląska i okolice Jastrzębia-Zdroju, zaimponowała swoją dostępnością i doskonałymi warunkami dla cyklistów.
  3. Dziennikarze National Geographic szczególnie wyróżniają trasę za jakość nawierzchni, wygodne oznakowanie oraz bezpieczeństwo odseparowane od ruchu samochodowego.
  4. Ponadto, liczne punkty widokowe z niezwykłymi atrakcjami, jak nieczynne kopalnie czy malownicze jeziora, dodają Rowerowemu Szlakowi Żelaznemu charakterystycznego uroku.
  5. Zwrócono również uwagę na łatwość dostępu i możliwość rozpoczęcia jazdy z różnych punktów – co czyni go atrakcyjnym nawet dla najmłodszych entuzjastów.
  6. Szlak został okrzyknięty jedną z najbardziej atrakcyjnych tras rowerowych na Śląsku, co potwierdza jego wyjątkowość.

Magazyn National Geographic, będący autorytetem w świecie podróżników i odkrywców, raz za razem podkreśla walory Żelaznego Szlaku Rowerowego, co jest nie lada powodem do dumy. Szlak, kreujący się na przyjazną i inkluzywną trasę, dostępną dla każdego, kto pragnie odkrywać piękno regionu na własnych warunkach, kontynuuje zdobywać międzynarodowe uznanie.

Atuty trasy są nie do przeoczenia - od doskonałej jakości nawierzchni, poprzez bezpieczeństwo, zapewnione dzięki odseparowaniu od ruchu samochodowego, aż po zadbaną infrastrukturę i oznakowanie. To wszystko sprawia, że nawet najmniej doświadczeni rowerzyści mogą cieszyć się przygodą bez obaw o trudności czy zagrożenia.

Zarówno dla rodziny pragnącej aktywnie spędzić weekend, jak i dla doświadczonego rowerzysty szukającego nowych wyzwań, Żelazny Szlak Rowerowy oferuje coś wyjątkowego. Jest to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a przyroda splata z kulturą, tworząc wyjątkowy klimat, który warto odkryć.

O atrakcyjności trasy świadczy również fakt, że już wcześniej została ona uznana przez National Geographic za cud województwa śląskiego. To tylko potwierdza, że Żelazny Szlak Rowerowy to nie tylko szlak – to przeżycie, które łączy ludzi, naturę i historię w jedną fascynującą przygodę.


Opierając się na: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój