GKS ponownie w grze o punkty w II lidze po przerwie zimowej
Wiosenna odwilż na piłkarskich boiskach niesie ze sobą nadzieję oraz świeże wyzwania dla GKS Jastrzębie, którzy po zimowej przerwie wracają do walki w II lidze. Pierwszym rywalem w tej fazie rozgrywek będzie Hutnik Kraków, a stawką są nie tylko punkty, ale i prestiż. Jastrzębianie stają przed szansą udowodnienia, że ich miejsce jest wśród najlepszych.
  1. GKS Jastrzębie rozpoczyna ligowe zmagania w 2024 roku meczem z Hutnik Kraków.
  2. Mecz odbędzie się w sobotę, 24 lutego, inaugurując piłkarską wiosnę w II lidze.
  3. Jastrzębianie walczą o utrzymanie się w lidze, zajmując obecnie 16. miejsce.
  4. Przygotowania do wiosennych rozgrywek zakończyły się zwycięstwem w sparingu z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 4:1.
  5. Zdobywcami bramek dla GKS-u byli: Kacper Zych, Michał Bednarski, Szymon Maszkowski i Wojciech Katus.
  6. Pierwszy mecz ligowy GKS-u w tym roku rozpocznie się o godzinie 13:00.

W obliczu wyzwań, przed jakimi stają jastrzębianie, każdy mecz może okazać się kluczowy w drodze do utrzymania się w drugiej lidze. Wszechobecna presja wyzwala jednak w zawodnikach dodatkową motywację. Jak stwierdza Kamil Jadach, pomocnik GKS-u: "Chcemy zostać „rycerzami wiosny”". To ambitne postanowienie świadczy o determinacji zespołu, który nie zamierza się poddać bez walki.

Doświadczenie zdobyte w trakcie zimowych przygotowań może okazać się decydujące w nadchodzących spotkaniach. Sparing z Pniówkiem Pawłowice Śląskie, zakończony okazałym zwycięstwem 4:1, to znak, że forma jastrzębian idzie w dobrym kierunku. Wyróżniający się podczas tych meczów Wojciech Katus, najmłodszy zawodnik w składzie, stał się obiecującą nadzieją dla drużyny, zdobywając miano najskuteczniejszego piłkarza w sparingach.

Pierwszy ligowy mecz będzie nie tylko testem dla zespołu, ale i okazją do zaprezentowania kibicom efektów ciężkiej pracy wykonanej przez ostatnie miesiące. Emocje związane z ligowym powrotem mieszają się z optymizmem, a zawodnicy GKS Jastrzębie są gotowi stawić czoła wyzwaniom, które niesie ze sobą piłkarska wiosna. Tym samym, mecz z Hutnikiem Kraków stanie się początkiem drogi, która może prowadzić do utrzymania się w II lidze i udowodnienia, że w sporcie determinacja i ciężka praca zawsze się opłacają.


Na podst. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój