Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój: Mistrzowie Polski przegrali pierwszy ćwierćfinał w Italii
W emocjonującej rywalizacji na włoskiej ziemi, Jastrzębski Węgiel stawiał czoła drużynie Gas Sales Piacenza, prezentując siatkarską maestrię, która rozgrzała do czerwoności zarówno fanów, jak i neutralnych obserwatorów. Mimo heroicznej walki, ostatecznie musieli uznać wyższość rywali, nie tracąc jednak nadziei na rewanż w rodzimych progach Jastrzębia-Zdroju.
  1. Jastrzębski Węgiel przegrywa z Gas Sales Piacenza 2:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów.
  2. Start meczu był obiecujący dla Jastrzębian, którzy wygrali pierwszego seta 25:19.
  3. W drugim secie, po zaciętej walce, to Włosi cieszyli się z wygranej 30:28.
  4. Piacenza utrzymała przewagę wygrywając trzeci set 25:16, ale Jastrzębski Węgiel wyrównał stan meczu 2:2, triumfując w czwartym secie 25:22.
  5. W decydującym tie-breaku zwyciężyła włoska drużyna, kończąc mecz wynikiem 15:11.
  6. Awans do półfinału możliwy jest dla Jastrzębskiego Węgla po wygranej w rewanżu 3:0 lub 3:1. W przypadku wyniku 3:2 odbędzie się złoty set.
  7. Rewanżowy mecz zaplanowano na 28 lutego, o godzinie 18:00 w hali w Jastrzębiu-Zdroju, z transmisją na kanałach Polsatu.

Przed własną publicznością, w obronie honoru mistrzów Polski, Jastrzębski Węgiel będzie mieć niepowtarzalną okazję do pokazania siatkarskiego hartu ducha. Właśnie w takich momentach, pod ciężarem oczekiwań i nadziei fanów, prawdziwi mistrzowie wychodzą na światło dzienne, siejąc na parkiecie siatkarskie ziarno nadziei na awans. Środowy rewanż w Jastrzębiu-Zdroju bez wątpienia dostarczy kolejnych emocji, stając się areną, na której lokalni bohaterowie będą mieli szansę przekuć porażkę w triumf, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich wiernych kibiców.

Skład Jastrzębskiego Węgla, w którym figurują takie nazwiska jak Patry, Toniutti, oraz Huber, pokazuje, że drużyna nie zamierza składać broni. Wykorzystując doświadczenie Gladyra, Fornala i Szymury pod czujnym okiem Marcelo Mendez, Jastrzębianie są w stanie odwrócić losy rywalizacji. Rewanż w rodzimym mieście to nie tylko sportowa bitwa, ale również okazja, by na nowo zapisać się w sercach fanów jako zespół, który nigdy się nie poddaje.

Na podstawie: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój