Zapraszamy na Święto Biblioteki Głównej w Jastrzębiu-Zdroju 8 maja!
Zapraszamy na wyjątkowe obchody Święta Bibliotek i Bibliotekarzy w naszej lokalnej Bibliotece Głównej! Przygotowaliśmy dla Was literacko-muzyczne atrakcje, które z pewnością zachwycą każdego miłośnika książek i dobrej muzyki.
  1. Spotkanie z Katarzyną Groniec, która opowie o swojej książce „Kundle”.
  2. Koncert zespołu Piramidy, prezentujący piosenki z filmów i seriali.
  3. Wydarzenie odbędzie się 8 maja 2024 r. o godzinie 18:00.
  4. Lokalizacja: Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a.

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie", nasza główna biblioteka staje się areną kulturalnych wydarzeń. To doskonała okazja, by razem celebrować magię książek i docenić pracę bibliotekarzy, którzy na co dzień otwierają przed nami drzwi do świata literatury.

Tego dnia, szczególną gościnią będzie Katarzyna Groniec - znana i ceniona wokalistka, która w 1988 roku zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. Groniec, znana z nietuzinkowych interpretacji i emocjonalnego głosu, przedstawi swoje pierwsze literackie dzieło, książkę „Kundle”, która już zdążyła zyskać uznanie czytelników i krytyków.

Po literackiej uczcie dla ducha, na scenie pojawi się zespół Piramidy, słynący z wyjątkowych interpretacji utworów Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Koncert „Najpiękniejsze piosenki z filmów i seriali” przeniesie nas w czasie do chwil, które na trwałe zapisały się w kulturalnym krajobrazie dzięki kultowym melodiom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. Niech ten wieczór stanie się przestrzenią, gdzie literatura spotyka muzykę, a my wszyscy – bez względu na wiek czy upodobania – możemy znaleźć coś dla siebie.


Źródło: MBP w Jastrzębiu-Zdroju