Spotkanie z Sabiną Jakubowską w Bibliotece Głównej 7 czerwca
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską, które odbędzie się w Bibliotece Głównej. To doskonała okazja, by poznać kulisy powstania powieści "Akuszerki" i porozmawiać o kobiecej sile oraz delikatności w literaturze.
  1. Spotkanie z Sabiną Jakubowską w Bibliotece Głównej.
  2. Prezentacja powieści "Akuszerki".
  3. Rozmowa o inspiracjach autentycznymi zapiskami wiejskich akuszerek.
  4. Informacje o nominacji do Nagrody Literackiej Unii Europejskiej.

Projekt „Te wspaniałe kobiety…w literaturze” zaprasza na kolejne interesujące spotkanie autorskie. Tym razem gościem będzie Sabina Jakubowska, znana autorka powieści "Akuszerki". Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.

"Akuszerki" to książka, która powstała na bazie autentycznych zapisków, poświęcona wiejskim akuszerkom. Te niezwykłe kobiety, które towarzyszyły zarówno narodzinom, jak i śmierci, niosły pomoc i wytchnienie w trudnych chwilach. Powieść, ukazująca ich życie i pracę, zdobyła nominację do Nagrody Literackiej Unii Europejskiej.

Co więcej, prawa do ekranizacji tej poruszającej historii nabyły znane reżyserki Agnieszka Holland i Magdalena Łazarkiewicz. To świadectwo nie tylko literackiej wartości książki, ale również jej potencjału filmowego.

Spotkanie z Sabiną Jakubowską to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się więcej o procesie twórczym i inspiracjach autorki. Jakubowska opowie o kobiecej sile i delikatności, które są centralnymi tematami jej powieści.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu i dyskusji.


Opierając się na: Biblioteka Główna w Jastrzębiu-Zdroju