Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnął tłumy rowerzystów

II edycja Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnęła licznych miłośników rowerowych przygód z Polski i Czech. Wydarzenie, które odbyło się w miniony weekend, zaoferowało uczestnikom nie tylko sportowe wyzwania, ale również bogaty program kulturalny i edukacyjny.

  1. Transgraniczna trasa przez malownicze miejscowości.
  2. Wiele atrakcji dla uczestników w Jastrzębiu-Zdroju.
  3. Cytat Michała Urgoła podkreślający znaczenie festiwalu.
  4. Stoisko Straży Miejskiej do znakowania rowerów.

W miniony weekend odbyła się II edycja Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego, która przyciągnęła tłumy rowerzystów z całej Polski i Czech. Trasa festiwalu prowadziła przez urokliwe miejscowości, takie jak Godów, Jastrzębie-Zdrój, Piotrowice koło Karwiny, Zebrzydowice oraz Karwinę. Dwudniowa przygoda na trasie obfitowała w liczne atrakcje i zapierające dech w piersiach widoki.

W Jastrzębiu-Zdroju uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, takich jak TOR Pumptrack z instruktorem, zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, „Rowerowe lody”, Fotobudka 360, Friut Biko – rower z blenderem serwujący pyszne koktajle, SUPER KOŁO z dwoma stanowiskami serwisowymi i warsztatami „Jak dbać o rower”, FOTOPLASTIKON, „Walimy w kocioł” – parada orkiestry na szlaku, oraz koncert i prezentacja jazdy repliką bicykla. Dla tych, którzy chcieli zabezpieczyć swoje rowery przed kradzieżą, Straż Miejska przygotowała stoisko, gdzie jednoślady były znakowane syntetycznym DNA.

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego, laureat plebiscytu „Cuda Polski 2023”, to nie tylko wydarzenie dla miłośników pięknych widoków, ale również centrum kulturalnych i sportowych wydarzeń. W trakcie festiwalu można było połączyć aktywność fizyczną z kulturą, sztuką i lokalnymi smakami. Michał Urgoł, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, podkreślił: „To także wspaniały przykład integracji społeczności rowerowej i promocji zdrowego stylu życia”.

To wyjątkowe wydarzenie umożliwiło zarówno doświadczonym kolarzom, jak i amatorom, cieszenie się sportowymi wyzwaniami oraz pięknem otaczającej przyrody. Dzięki festiwalowi uczestnicy mieli okazję odkryć malownicze krajobrazy łączące Polskę i Czechy, co na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w festiwalu, i zapraszają na kolejne edycje, które na pewno będą równie ekscytujące i pełne niespodzianek!


Na podstawie: UM Jastrzębie-Zdrój