Kampania Rowerowy Maj 2024 zakończona w Jastrzębiu-Zdroju
W Jastrzębiu-Zdroju zakończyła się kolejna edycja "Rowerowego Maja", kampanii promującej zdrowy tryb życia i ekologiczną formę transportu. Uczestnicy z przedszkoli i szkół podstawowych przekroczyli wszelkie oczekiwania, pokazując jak można połączyć zabawę z aktywnością fizyczną.
  1. W akcji wzięło udział 2190 uczestników.
  2. Akcja obejmowała 11 przedszkoli i 8 szkół podstawowych.
  3. Łączna liczba przejazdów wyniosła prawie 49 tysięcy.
  4. Promocja zdrowego trybu życia i redukcja emisji CO2.

Podczas tegorocznej edycji "Rowerowego Maja", dzieci i młodzież z Jastrzębia-Zdroju pokazali, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Akcja, która angażuje uczniów i przedszkolaków do codziennych dojazdów na rowerach, hulajnogach czy rolkach, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Łącznie w kampanii wzięło udział 2190 uczestników z 11 przedszkoli i 8 szkół podstawowych, co stanowi imponujący wynik na skalę lokalną. Dzięki ich zaangażowaniu, liczba przejazdów w maju wyniosła niemal 49 tysięcy, co jest dowodem na to, że młodzi mieszkańcy miasta chętnie wybierają aktywne formy transportu.

Rowerowy Maj to jednak nie tylko liczby i statystyki. To przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia oraz dbałość o środowisko. Uczestnicy, pokonując codziennie trasę do szkoły na rowerze, przyczynili się do redukcji emisji CO2 oraz poprawy swojej kondycji fizycznej. Wiele dzieci odkryło, że aktywność fizyczna może być przyjemną częścią dnia, a nie tylko obowiązkiem.

Wśród szkół i przedszkoli wyróżnionych za największą aktywność znalazły się:

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, dyrektorom, koordynatorom, nauczycielom, rodzicom oraz partnerom akcji, którzy swoją energią i zaangażowaniem uczynili tegoroczną edycję kampanii wyjątkową.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!


Opierając się na: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój