40-latek pędził 104 km/h na Pszczyńskiej i stracił prawo jazdy

Na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do poważnego przekroczenia prędkości, które zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy i wysokim mandatem. Kierowca osobowego auta pędził aż 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie znacznie niższe!
- Jastrzębie-Zdrój ulica Pszczyńska zaskoczyła policjantów rekordową prędkością
- Apel policji o rozsądek i bezpieczeństwo na drogach Jastrzębia-Zdroju
Jastrzębie-Zdrój ulica Pszczyńska zaskoczyła policjantów rekordową prędkością
Wczoraj około godziny 13:40 funkcjonariusze jastrzębskiej drogówki prowadzili rutynowe kontrole prędkości na ulicy Pszczyńskiej. W trakcie pomiaru laserowym miernikiem prędkości wykryli kierowcę, który poruszał się z prędkością 104 km/h to ponad dwukrotnie więcej niż dopuszczalny limit w terenie zabudowanym.
Natychmiast zatrzymano pojazd do kontroli, a 40-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych. Co więcej, ze względu na tak poważne naruszenie przepisów, stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Apel policji o rozsądek i bezpieczeństwo na drogach Jastrzębia-Zdroju
Funkcjonariusze przypominają, że przestrzeganie ograniczeń prędkości to nie tylko kwestia prawa, ale przede wszystkim troski o życie i zdrowie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ulica Pszczyńska jest jedną z ważniejszych arterii miasta, gdzie często poruszają się piesi i rowerzyści, dlatego szczególna ostrożność jest tam niezbędna.
Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego! podkreślają policjanci.
Zachęcamy wszystkich kierowców do rozwagi i dostosowywania prędkości do warunków panujących na drodze. Takie sytuacje jak ta sprzed kilku dni pokazują, jak ważne jest respektowanie przepisów dla bezpieczeństwa całej społeczności miasta.
Ostatnie Artykuły

Kozucha Kłamczucha zamknęła sezon w jastrzębskiej bibliotece

Litewska młodzież w Jastrzębiu–Zdroju. Dzień zaczął się od magistratu

Natalia MOT wychodzi z cienia tremy. W Jastrzębiu-Zdroju szykuje kolejne piosenki

Sprzątanie, grill i muzyka w OWN. Eko piknik zamienił zabawę w akcję

Do kalendarza 2027 szukają obrazów Jastrzębia-Zdroju

Kąpielisko Zdrój ruszyło w upale. Od rana było pełne ludzi

Moszczenica świętowała po raz trzeci. Parafiada znów przyciągnęła tłumy

Darmowa profilaktyka w Jastrzębiu–Zdroju obejmie badania piersi, serca i jelit

„Transformacja” łączy klubowy puls z opowieścią o zmianie

Żywioły rozgościły się w Parku Zdrojowym - biblioteka nadała świętojański rytm

Młodzi i dorośli pokażą w Jastrzębiu-Zdroju rok pracy w jednym kadrze

Dom Zdrojowy pokaże artystyczny finał roku - wystawa zaskoczy różnorodnością

Teatr Cordis wszedł do biblioteki i od razu zrobiło się scenicznie

Książki, koce i letni luz - „Czytanie na trawie” wraca do Parku Zdrojowego
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębie-Zdroju - kontakt, oddziały, poradnie i rejestracja
- Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój - kontakt, godziny, wydziały i rezerwacja wizyt
- Galeria Historii Miasta w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, wystawy i zajęcia
- Jastrzębska Spółka Węglowa - kontakt, adres, zakłady i struktura spółki
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu - Zdroju - kontakt, godziny, informacje
- Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu - Zdroju - godziny, karta, katalog online
