Złota Szprycha znów sprawdzi rowerowe umiejętności najmłodszych

Złota Szprycha znów sprawdzi rowerowe umiejętności najmłodszych

Na stadionie pojawią się dzieci, dla których rowerowa jazda to coś więcej niż wakacyjna przejażdżka. Uczestnicy „Złotej Szprychy” zmierzą się w sportowej rywalizacji i sprawdzą swoje umiejętności podczas zawodów organizowanych w ramach Lata z MOSiR-em. Wydarzenie skierowano do najmłodszych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.

  • Stadion Miejski stanie się areną wakacyjnej rywalizacji
  • Zapisy potrwają do połowy sierpnia

Stadion Miejski stanie się areną wakacyjnej rywalizacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju organizuje zawody rowerowe „Złota Szprycha”. Rywalizacja odbędzie się 25 sierpnia od godz. 15.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Harcerskiej 14B.

Zawody przeznaczono dla dzieci. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery kategorie wiekowe, dzięki czemu rywalizacja ma uwzględniać różnice wieku i rowerowego doświadczenia.

Zapisy potrwają do połowy sierpnia

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00–15.00. Zapisać dziecko można do 14 sierpnia 2026 roku pod numerem 32 471 94 50, wew. 24.

MOSiR podkreśla, że wydarzenie ma zachęcać najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu i promować jazdę na rowerze jako formę rekreacji. Przed przyjazdem warto sprawdzić nie tylko termin zawodów, lecz także stan techniczny roweru, ponieważ każdy uczestnik musi mieć sprawny sprzęt.

Kask ochronny będzie obowiązkowy. Bez niego dziecko nie powinno przystępować do rywalizacji.

na podstawie: UM Jastrzębie-Zdrój.