Od 22 lipca w parafii ewangelicko-augsburskiej w Jastrzębiu-Zdroju trwa Day Camp – obóz z językiem angielskim dla dzieci i młodzieży.

fot. Wiktoria Knesz

Day Camp to coroczny obóz z językiem angielskim organizowany w Jastrzębiu zdroju od 2005 roku. To już 14 edycja! Celem obozu jest przełamywaniu barier językowych u młodzieży, a także rozwijanie umiejętności na wielu innych płaszczyznach. W obozach udział biorą osoby ze Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

Pierwszy dzień obozu Day Camp był szalony. Zaczynając od występów, kończąc na zajęciach językowych. Opiekunowie i dzieci świetnie się bawili. Wspaniale jest widzieć jak przyjaźnie zawarte we wcześniejszych latach są kontynuowane, a nowe zaczynają się wraz z początkiem tygodnia. Każdego roku zachwyca mnie jak dużo miłości widać u obozowiczów, opiekunów i pomocników. Widać ją w tak prostych rzeczach jak uśmiech podczas rywalizacji w popołudniowych sportach. Ja, tak samo jak cała reszta obozu, jestem ciekawy jakie przygody czekają na nas w kolejnych dniach – mówi Aidan, uczestnik obozu.

Obóz potrwa niecały tydzień. Jego ważnym elementem jest nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni na całe życie!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.