Duże okna wystawowe stanowią podstawę wyposażenia wielu lokali usługowych i użytku publicznego. Zamiast okien klasycznych rozmiarów, przedsiębiorcy decydują się na bardziej praktyczne i nowoczesne rozwiązania jakimi są witryny aluminiowe. Witryny mogą być również z powodzeniem wykorzystywane jako element domów jednorodzinnych ze względu na szeroki wachlarz zastosowania i ich uniwersalny charakter.

Charakterystyka witryn aluminiowych

Okna w postaci witryn posiadają szerokie zastosowanie jeśli chodzi o budownictwo. Sprawdzają się szczególnie w przypadku sklepów, supermarketów czy innych lokali usługowych, gdzie niezwykle ważne jest odpowiednie wyeksponowanie towarów oraz widoczność wnętrza i wystroju takich miejsc. Zabiegi tego typu mają zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług sklepów czy marketów nawet jeśli tego nie potrzebują. Kuszące informacje o promocjach wiszące w witrynach sklepowych skusiły już niejednego do zakupienia produktów, które nie są mu niezbędne.

Witryny aluminiowe wykorzystywane są również w domach prywatnych jako nieruchoma część zestawu okien balkonowych lub tarasowych, które świetnie sprawdzają się szczególnie w domach o dużej powierzchni użytkowej, gdzie witryny pomogą doświetlić nam pomieszczenia domowe w zadowalający sposób. Dodatkowo witryny aluminiowe stanowią świetne zabezpieczenie antywłamaniowe z uwagi na brak możliwości otworzenia takiego okna. Aluminium stosowane do wytwarzania profili okiennych jest niezwykle wytrzymałe i odporne na korozję, dzięki czemu zachowuje przez długi czas pozostaje w nienaruszonym stanie.

Producenci stolarki aluminiowej oferują również witryny z elementami ruchomymi, dzięki czemu możemy uzyskać funkcjonalny charakter naszego wnętrza. W witrynach o większej powierzchni stosuje się podział na segmenty, dzięki czemu któraś z poszczególnych płaszczyzn może swobodnie posłużyć jako okno uchylne lub drzwi rozwierne czy ruchome. Witryna wzbogacona o drzwi ruchome ma swoje szczególne zastosowanie w supermarketach o wzmożonym ruchu, gdzie niezwykle ważny jest łatwy dostęp do sklepu.

Technologie najnowszej generacji pozwalają na uzyskanie tworzywa, które w pełni przyjazne jest naszemu środowiskowi, dlatego entuzjaści ekologicznego stylu życia powinni zainwestować w witryny aluminiowe w swoim domu czy sklepie.

Wiele firm zajmujących się produkcją aluminiowych elementów konstrukcyjnych oraz całych instalacji oferuje różne warianty okien i drzwi, które różnią się od siebie parametrami technicznymi, które możemy dopasować indywidualnie do naszych potrzeb.

W ofercie producentów znajdują się systemy okienne, które wykorzystywane są do budowania konstrukcji niewymagających specjalnej izolacji termicznej. Jeżeli zatrzymywanie ciepła należy do naszych wymagań, możemy zakupić witryny wyposażone w system, który doskonale radzi sobie z termoizolacją pomieszczeń. Jest to tzw. aluminium ciepłe posiadające właściwości energooszczędne.

Dodatkowo rodzaj witryny aluminiowej możemy wybrać w zależności od przeznaczenia: czy potrzebujemy witryny wewnętrznej czy zewnętrznej. Jeśli decydujemy się na witrynę do środka budynku, warto postawić na okna, które nie posiadają zdolności do izolacji cieplnej. Jeśli chcemy, aby nasz dom miał charakter pasywny, warto zastosować witrynę wzbogaconą o specjalny wkład termiczny.

Nowoczesne witryny aluminiowe posiadają także zdolność do tłumienia dźwięków. Jest to niezwykle przydatne w przypadku, gdy w pobliżu miejsca naszego miejsca zamieszkania znajduje się ruchliwa ulica. Ponadto uszczelnienie w systemach okiennych pozwala na doskonałą wentylację i odprowadzanie nadmiaru wody.

Innowacyjnie witryny aluminiowe

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.