Medycyna estetyczna oferuje obecnie szeroką gamę różnych zabiegów skupionych na konkretnych problemach estetycznych. Wśród nich znajduje się również mezoterapia igłowa.

Poprzez medycynę estetyczną uzyskać można bardzo dobre efekty bez wysokiego ryzyka skutków ubocznych. To idealne połączenie zalet kosmetologii oraz chirurgii plastycznej, dlatego też obecnie zabiegi te są tak popularne.

Wśród wielu typów zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej znajduje się mezoterapia igłowa. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Jakie przynosi efekty? Jak przebiega taka procedura? Sprawdź odpowiedzi na te pytania wraz ze specjalistą z serwisu: https://www.medycynaestetycznakielce.pl/.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia to typ zabiegu, w którym dochodzi do dostarczenia substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. W rezultacie zabieg ten cechuje się także tak dobrą efektywnością, ponieważ substancje te docierają dokładnie tam, gdzie działają najlepiej.

Najpopularniejszym typem mezoterapii jest mezoterapia igłowa, do której wykorzystuje się cienkie igły strzykawek albo specjalne pistolety. Przeprowadza się także zabiegi mezoterapii bezigłowej, które bazują na wtłoczeniu substancji aktywnych w skórę, na przykład z użyciem bezpiecznego prądu elektrycznego czy ultradźwięków.

Najlepsze efekty można uzyskać poprzez mezoterapię igłową, ponieważ wtedy nie tylko można dostarczyć ważne substancje na odpowiednią głębokość, ale również aktywować naturalne procesy regeneracyjne skóry przez jej nakłucia.

Zabieg mezoterapii igłowej polecany jest zarówno jako metoda pielęgnacyjna, w tym także o działaniu anti-aging, czyli przeciwstarzeniowym, jak również pomaga w likwidacji różnych niedoskonałości i problemów skórnych.

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej:

  • utrata jędrności skóry

  • zmarszczki na skórze

  • przesuszenie skóry

  • blizny, w tym blizny potrądzikowe

  • przebarwienia

  • rozstępy

  • cellulit

  • nadmierne wypadanie włosów

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzyknięciu pod skórę aktywnych substancji zawartych w specjalnych koktajlach. Stosuje się wtedy strzykawki lub pistolety z igłami, którymi równomiernie nakłuwa się skórę.

Zabieg może powodować dolegliwości bólowe, dlatego skórę można znieczulić specjalnym kremem. Ogólny czas trwania zabiegu to około 30-60 minut.

Aby mezoterapia igłowa przyniosła najlepsze efekty, zaleca się wykonanie serii zabiegów. Ich liczba i częstotliwość dobierane są indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej.