Ruszyła pierwsza odsłona Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście projektów jest także ten dotyczący przebudowy zewnętrznej kanalizacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2.

fot. Robert Sitek

- Walczymy o ponad 1,2 miliona złotych na przebudowę kanalizacji. Kanalizacja w naszej placówce ma już 45 lat. Niestety ulega awariom, których usuwanie jest niezwykle kosztowne. Dlatego zgłosiliśmy nasz projekt w tym konkursie – wierzymy w to, że razem z Wami mamy szansę na pozyskanie ponad 1,2 mln zł, za które będziemy w stanie przeprowadzić konieczne remonty

– wyjaśnia Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy WSS nr 2.

Głosowanie odbywa się elektronicznie. Do udziału w głosowaniu uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Podczas głosowania będą potrzebne dane osobowe, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, ze względu na wymóg zapewnienia jego równości i bezpośredniości.

Jak głosować?

1. Należy kliknąć w link :

https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/1

2. Następnie rozwinąć zakładkę "Zadania o zasięgu wojewódzkim"

(pomarańczowe tło)

3. Znajdź zadanie - "Przebudowa zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (MBO-1448/W/19)"

4. Po prawej stronie znajduje się niebieski przycisk 1 pkt. Należy w niego kliknąć, wówczas staje się zielony.

5. Po przydzieleniu punktu konieczna jest weryfikacja tożsamości --> dokonujemy tego przez uzupełnienie formularza na dole strony.

na podany numer telefonu otrzymasz kod SMS, który później wpiszesz, celem weryfikacji.

- Jesteśmy przekonani, że mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju i okolic, tak jak personelowi szpitala zależy, aby funkcjonował on najlepiej możliwie. Bez Państwa wsparcia pozyskanie tych środków będzie nieosiągalne a przebudowa niemożliwa

– dodaje Marcelina Kowalska.