Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Poznaj możliwości leczenia w placówce Nowa Ortopedia

Nowa Ortopedia to nowoczesna placówka medyczna znajdująca się w Krakowie. Wraz z placówką Szpital Dworska oferuje kompleksowe usługi z zakresu leczenia ortopedycznego oraz neurochirurgicznego. Pełną listę dostępnych zabiegów oraz konsultacji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem https://nowaortopedia.pl/.

Leczenie operacyjne

Placówka skupia doświadczonych lekarzy, którzy świadczą usługi medyczne w swoich specjalizacjach. W leczeniu operacyjnym wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt renomowanych producentów medycznych. Na uwagę zasługuje fakt tego, że dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest wykonanie zabiegów metodą artroskopową przy leczeniu wnętrza stawów. Jest to metoda mało inwazyjna, a co za tym idzie istnieje zdecydowanie mniejsza szansa na jakiekolwiek powikłania pooperacyjne oraz pozwala na szybszy powrót do pełni sprawności. Przy wykonywaniu zabiegów istotna jest pełna współpraca z pacjentem, dlatego też przy przeprowadzaniu zabiegów lekarz prowadzący objaśnia to jakie podejmuje działania oraz czego wymaga od pacjenta. Dzięki współpracy pacjenta i lekarza możliwe jest uzyskanie wymiernych korzyści w postaci skutecznego zabiegu oraz szybszego powrotu do zdrowia.

Fizjoterapia

Po wszelkiego rodzaju zabiegach lub kontuzjach konieczne jest sprawne przeprowadzenie odpowiedniej fizjoterapii. Każdy z pacjentów ma możliwość otrzymania własnego planu fizjoterapeutycznego, który powstaje na podstawie danych o jego zdrowiu, możliwościach, przebytych chorobach itp. Indywidualny Plan Fizjoterapii jest to w pełni elastyczny i bazuje również na przeprowadzonej diagnostyce w trakcie rehabilitacji. W razie potrzeby można plan nawet całkowicie zmienić i dopasować do poprawiającej się formy zdrowotnej pacjenta, aby uzyskać maksimum efektywności w krótkim czasie. Osoby zawodowo uprawiające sport nie mogą sobie pozwolić na nieskuteczną i długotrwałą rehabilitację. Nowa Ortopedia w pełni wychodzi naprzeciw tego typu potrzebom pozwalając szybciej powrócić do codziennej aktywności i pełni zdrowia.