UM Jastrzębie-Zdrój: Nasz Mały NOSPR w rankingu Polityki!
Zagłosuj i pomóż sali koncertowej zdobyć tytuł Architektonicznej Realizacji Roku 2021.
Nowo otwarta sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju ma szansę na tytuł Architektonicznej Realizacji Roku 2021. Już sama nominacja do nagrody to ogromny sukces. W rankingu znalazło się zaledwie 5 realizacji z całego kraju - w tym Browary Warszawskie czy projekt From the Garden House Roberta Koniecznego.
- Niezmiernie się cieszę, że jastrzębska sala koncertowa została doceniona. To fantastyczne miejsce i świetny projekt architektoniczny. Już pierwsze koncerty pokazały, jak znakomitą akustyką się charakteryzuje
- skomentowała prezydent Anna Hetman.
Jak podkreśla Polityka, budynek sali koncertowej zachwyca połączeniem prostej, spokojnej formy z niebanalnym wykończeniem.
- W Jastrzębiu powstał obiekt o bardzo prostej, wręcz minimalistycznej bryle z lekko zaokrąglonymi narożnikami oraz nielicznymi, ale dużymi przeszkleniami na poziomie foyer oraz kawiarenki. Spokojną formę ubrano jednak w bardzo wyrazistą elewację. Faliste, metalowe pokrycie działa trochę jak lustro, odbija światło, sprawiając, że w zależności od pogody przybiera zupełnie inny charakter, niejako dopasowuje się do otoczenia. W słońcu się skrzy, w pochmurne dni przybiera ciemniejsze tony. Budynek bardzo wyraźnie zaznaczył się w przestrzeni, ale jej nie zdominował
- uzasadniają eksperci Polityki
Na widowni sali koncertowej pomieszczą się 362 osoby, a jej budowa kosztowała 20 milionów złotych (z czego ponad 16 mln z funduszy unijnych). Została ona zaprojektowana przez katowicką pracownię SLAS Architekci.
Aby zagłosować w plebiscycie Polityki, należy wejść na stronę www konkursu, podać imię, nazwisko i adres e-mail, a następnie wybrać jeden z pięciu projektów.
Każda osoba może głosować raz na dobę i tylko pierwszy głos w danej dobie będzie brany pod uwagę. Konkurs otwarty jest do 24 kwietnia.
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/nasz-maly-nospr-w-rankingu-polityki
Ostatnie Artykuły

Samochód wjechał na Żelazny Szlak Rowerowy. Strażnicy wezwali policję

Seniorzy narysują miasto od nowa. Rusza plener z pracami i wystawą

Centrum przesiadkowe rośnie etapami. Wchodzi w decydującą fazę

Stare ramy leciały z balkonu w Jastrzębiu-Zdroju - strażnicy zareagowali

W Jastrzębiu–Zdroju strażacy staną do prób jak z prawdziwego wypadku

Żywioły i ogień w Parku Zdrojowym. Jastrzębie szykuje noc z dawnymi wierzeniami

Lipiec w MOK-u rozkręci Jastrzębie-Zdrój od kina po koncerty w parku

Miejska ramka na tablicę wraca w Jastrzębiu-Zdroju w nowej odsłonie

Dwa lata bez Kruszyny. W Jastrzębiu-Zdroju wciąż pamiętają o mistrzyni

JKH GKS Jastrzębie pracuje na pełnych obrotach i sięga po fińskie wsparcie

Muzycy zjadą do Łaźni Moszczenica. Big band zagra z gwiazdami jazzu

Jastrzębie-Zdrój szykuje trzy dni muzycznego święta z gwiazdami i atrakcjami

Bon ciepłowniczy nie dla wszystkich. Decyduje taryfa i próg 170 zł za GJ

Pakiety medyczne a zdrowie osób prowadzących własną działalność – dlaczego przedsiębiorcy coraz częściej wybierają prywatną opiekę
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt i siedziba
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, msze, sakramenty
- Międzygminna Komunikacja Autobusowa w Jastrzębie-Zdroju - kontakt, dyspozytor i udogodnienia
- Łaźnia Moszczenica - kontakt, godziny i bilety do Carbonarium
- Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej - msze, kancelaria, grupy parafialne
- Komenda Miejska Policji w Jastrzębie-Zdroju - kontakt, wydziały, dzielnicowi
