Wizażysta - zawód przyszłości

Zapotrzebowanie na piękny wygląd jest dziś znacznie większe niż kiedykolwiek wcześniej. Dynamicznie rozwijająca się branża rozrywkowa, media oraz rosnąca liczba blogerów i influencerów potrzebuje profesjonalistów, którzy potrafią skutecznie zmienić lub poprawić wygląd. Wizażysta i makijażysta to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów.

Wizażysta i makijażysta jest artystą, który za pomocą preparatów kosmetycznych nakładanych na skórę wydobywa rysy twarzy malowanej osoby oraz maskuje jej niedoskonałości. To pierwszy, najbardziej podstawowy typ makijażu i wizażu, którego głównym celem jest sprawienie, żeby ludzie piękniej wyglądali. Drugi rodzaj to makijaż teatralny i filmowy. W tym przypadku zadaniem wizażysty i makijażysty jest dostosowanie twarzy aktora do wykonywanej roli.

Aby rozpocząć pracę w zawodzie wizażysty, czy makijażysty trzeba skończyć specjalistyczny kurs wizażu i makijażu. Rekomendowaną placówką w tym zakresie jest Artystyczna Alternatywa Szkoła Wizażu i Stylizacji. W programie nauczania są zajęcia teoretyczne, podczaj których kursanci zdobywają wiedzę na temat technik tworzenia makijażu. Na początku uczą się jak określić typ urody i przeprowadzić analizę kolorystyczną, aby dostosować makijaż do cery i karnacji oraz w jaki sposób przeprowadzić właściwą korektę twarzy. Następnie zdobywają szczegółowe umiejętności w zakresie kreowania różnych typów makijaży użytkowych, w tym dziennego, wieczorowego, smoky eye, ślubnego i francuskiego. W trakcie kursu wizażu i makijażu w Warszawie jego uczestnicy nauczą się jakie kosmetyki stosować, jaki rodzaj pędzli dobrać oraz na jakie akcesoria postawić. Ponadto, kursanci dowiedzą się jak zbudować podstawowe narzędzie pracy makijażysty i wizażysty, czyli idealny kufer. Dodatkowo, uzyskają wartościowe informacje dotyczące inwestowania w zawartość kufra, w tym jak znaleźć tańsze, a równie doskonałe, zamienniki kultowych kosmetyków upiększających. Częścią kursu wizażu i makijażu są też oczywiście praktyczne warsztaty prowadzone przez mistrzów makijażu i wizażu.

Źródło: https://intensywnaszkolamakijazu.pl/warszawa/