O tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w górach oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje rozmawiali policjanci z dziećmi z Terapeutycznego Przedszkola Niepublicznego "na Majówce" w Jastrzębiu-Zdroju. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez mundurowych pytania.

Spotkania odbyły się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne Wakacje”, "Mamo, Tato, tutaj jestem", skierowanej zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą.

W trakcie krótkiej prelekcji komisarz Aneta Zacharjasz, aspirant Mateusz Przybył, młodszy aspirant Radosław Kuczera oraz starszy sierżant Tomasz Kubiński przypomnieli uczestnikom, że w okresie wakacyjnego wypoczynku nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Na spotkaniu najmłodsi usłyszeli o tym, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać oraz jak bezpiecznie wędrować po górach. Stróże prawa przypomnieli też podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzi uczestnicy prelekcji otrzymali ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa nad wodą.


 

  • Zdjęcie przedstawiające dzieci i Sznupka.
  • Zdjęcie przedstawiające Sznupka oraz dzieci.
  • Zdjęcie przedstawiające radiowóz oraz dzieci i nauczycieli.