Jakich usług brakuje na Śląsku? 3 pomysły na biznes w Jastrzębiu-Zdroju

Korzystanie z usług jest wpisane w codzienność każdego z nas. Potrzebujemy ich zarówno w życiu prywatnym, jak i w zawodowym. Usługi dla domu, dla firmy, dla urody to właśnie to, co wybieramy najczęściej. A jak sprawa wygląda w Jastrzębiu-Zdroju i na całym Śląsku? Jaki jest dostęp do usługodawców? Czy jest gdzieś luka i warto wypełnić ją własnym pomysłem na biznes w Jastrzębiu-Zdroju? Okazuje się, że tak. O czym pomyśleć? Podpowiadamy!

Usługi w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach – jak szukać?

Gdy szukamy jakiegoś produktu do kupienia, coraz częściej korzystamy z Internetu. Tak jest także w przypadku usług. Najprościej, najszybciej i najefektywniej wyszukuje się je przez Internet. A gdzie szukać? Przydaje się wyszukiwarka Google, która odsyła do witryn firm i osób oferujących usługi. Ale to nie jedyny sposób. Usługi dla firm, dla domu w Jastrzębiu-Zdroju sprawdź na sprzedajemy.pl, gdzie zamieszczają swoje ogłoszenia osoby i firmy, które często nie posiadają własnych stron WWW. Dzięki temu ma się możliwość wyboru spośród większej ilości usługodawców. W ogłoszeniach często prezentowane są nie tylko opisy oferty, ale również zdjęcia z poprzednich realizacji. Dzięki temu znacznie łatwiej jest zdecydować, komu zaufać.

Usługi na Śląsku – czego brakuje?

Trudno wskazać, jakich usług brakuje w Jastrzębiu-Zdroju, czy w ogóle na Śląsku. Nie ma baz, w których zebrane byłyby tego typu firmy i zestawione z potrzebami. Poza tym warto pamiętać, że wiele usług jest na tyle specyficznych, że sprawdzają się w konkretnym miejscu i czasie. Są usługi, na które zdecydowanie łatwiej natrafić w centrum miasta i takie, które występują na blokowiskach. Aby poznać potrzeby mieszkańców, dobrze jest przeprowadzić ankietę. Można też posiłkować się serwisami ogłoszeniowymi i zobaczyć, czego brakuje w kategorii Usługi i jej podkategoriach.

3 pomysły na biznes na Śląsku

Zarówno w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Pszczynie, Chorzowie, Tarnowskich Górach, jak i w Katowicach z pewnością znajdzie się podobne, jak i kompletnie odmienne firmy świadczące usługi dla mieszkańców. Czego jednak brakuje w całym województwie? O jakim biznesie na Śląsku warto pomyśleć?

1. Opieka nad dziećmi do lat 3

Warto wiedzieć, że w województwie śląskim brakuje niań, żłobków, klubów malucha, sal zabaw i innych miejsc, które organizowałyby czas dla dzieci poniżej 3. roku życia. Owszem maluszki do skończenia 12. miesiąca życia często nie potrzebują nikogo więcej niż rodziców, ale po tym wieku, a jeszcze przed staniem się przedszkolakiem, dzieci nie mają zbyt wielu możliwości. Place zabaw, sale zabaw często nie są dostosowane do tak małych pociech. To samo tyczy się wszelkich zajęć rozwojowych – dostępne dla przedszkolaków. Nie mówiąc o żłobkach i klubach malucha, gdzie świadczona ma być opieka dzienna. Brakuje także restauracji i kawiarni dostosowanych do tak maleńkich dzieci. Warto więc pomyśleć o tym, by stworzyć miejsce właśnie dla tak małych ludzi, a ich rodzice na pewno to docenią.

2. Usługi dla zwierząt

Na Śląsku wiele rodzin ma psy, koty i inne zwierzęta. Właściciele dla swoich pupili potrzebują opieki lekarskiej, w tym gabinetów otwartych całodobowo lub w takich godzinach, które łatwiej dopasować do napiętego grafiku. Może warto pomyśleć o stworzeniu mobilnego gabinetu weterynaryjnego? Brakuje również innych usług związanych z posiadaniem zwierząt domowych. Mowa o psich fryzjerach, ale także hotelach dla zwierząt. Bywa, że poszukiwani są petsitterzy. Pomagają w opiece nad zwierzętami domowymi. Często, o ile w większych miastach wojewódzkich udaje się kogoś znaleźć, o tyle w mniejszych gminach może to być problem.

3. Usługi dla domu – sprzątanie, gotowanie, prace ogrodowe

Okazuje się, że wciąż na Śląsku brakuje firm i osób, które świadczyłyby usługi nieco odciążające w zajęciach związanych z prowadzeniem domu. Tak więc na pewno przydadzą się w Jastrzębiu-Zdroju i w okolicznych miejscowościach osoby i firmy, które sprzątają domy – zarówno na co dzień, jak i zajmujące się pracami takimi jak pranie dywanów, czyszczenie elewacji i innymi zadaniami sezonowymi. Tyczy się to także pielęgnacji ogrodów. Wielu Ślązaków jest tak zapracowanych, że nie mają czasu na to, by w odpowiedni sposób zająć się domem i jego obejściem, więc z powodzeniem zlecają tego typu prace, ale nie zawsze mają tak naprawdę komu.