UM Jastrzębie-Zdrój: Rozmowy gospodarcze z Izraelem
O planach na ten rok i możliwościach współpracy w rozmowie z Attache Handlowym Ambasady Izraela w Polsce.
Prezydent Anna Hetman rozmawiała dzisiaj z Sarah-Ann Madi, Attache Handlowym Ambasady Izraela w Polsce na temat wsparcie i rozszerzenia współpracy pomiędzy jastrzębskimi firmami a izraelskim biznesem.
Omówiono plany na ten rok a także wstępne założenia do przyszłorocznej współpracy zarówno na poziomie samorządu jak i przedsiębiorców.
Polska i Izrael od lat współpracują w zakresie cyberbezpieczeństwa, fintechu i rozwiązań technologicznych dla różnych sektorów gospodarki.
Polsko-izraelskie partnerstwo widać w wymianie handlowej między Polską i Izraelem, która w ostatnich latach rozkwita. W pandemicznym 2020 roku, pomimo zawirowań w gospodarce, wartość obrotów handlowych wzrosła o 10%.
Izraelskie firmy i fundusze inwestycyjne chętnie działają w Polsce ze względu na stały wzrost polskiej gospodarki i związany z tym ciągły popyt na środki do rozwoju. W 2019 roku w Polsce działało prawie 200 firm z kapitałem izraelskim. Najwięksi inwestorzy działają na rynku nieruchomości oraz w sektorze IT.
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/rozmowy-gospodarcze-z-izraelem
Ostatnie Artykuły

Samochód wjechał na Żelazny Szlak Rowerowy. Strażnicy wezwali policję

Seniorzy narysują miasto od nowa. Rusza plener z pracami i wystawą

Centrum przesiadkowe rośnie etapami. Wchodzi w decydującą fazę

Stare ramy leciały z balkonu w Jastrzębiu-Zdroju - strażnicy zareagowali

W Jastrzębiu–Zdroju strażacy staną do prób jak z prawdziwego wypadku

Żywioły i ogień w Parku Zdrojowym. Jastrzębie szykuje noc z dawnymi wierzeniami

Lipiec w MOK-u rozkręci Jastrzębie-Zdrój od kina po koncerty w parku

Miejska ramka na tablicę wraca w Jastrzębiu-Zdroju w nowej odsłonie

Dwa lata bez Kruszyny. W Jastrzębiu-Zdroju wciąż pamiętają o mistrzyni

JKH GKS Jastrzębie pracuje na pełnych obrotach i sięga po fińskie wsparcie

Muzycy zjadą do Łaźni Moszczenica. Big band zagra z gwiazdami jazzu

Jastrzębie-Zdrój szykuje trzy dni muzycznego święta z gwiazdami i atrakcjami

Bon ciepłowniczy nie dla wszystkich. Decyduje taryfa i próg 170 zł za GJ

Pakiety medyczne a zdrowie osób prowadzących własną działalność – dlaczego przedsiębiorcy coraz częściej wybierają prywatną opiekę
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, obiekty, cenniki
- Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu - Zdroju Filia nr 4 - godziny, karta, katalog online
- Urząd Skarbowy w Jastrzębiu-Zdroju - kontakt, godziny, e-usługi
- Kopalnia Węgla Kamiennego Borynia-Zofiówka-Bzie - kontakt, ruchy i historia
- Biuro Powiatowe ARiMR w Jastrzębie-Zdroju - kontakt, godziny, programy wsparcia
