Biało-czerwone barwy zawładnęły w poprzedni wtorek strefą kibica. A to dopiero początek mundialowych emocji!

Zdjęcie przedstawia jastrzębską strefę kibica.

Podczas rozgrywek XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej możemy poddać się sportowym emocjom, oglądając polską reprezentację. A w niej nie zabrakło jastrzębskiego akcentu. W kadrze znalazło się 3 jastrzębian, wychowanków szkółki piłkarskiej MOSiR - Kamil Glik, Michał Skóraś i Szymon Żurkowski. Niezależnie od wyników już z tego powodu powinniśmy czuć zwycięstwo.

Polska drużyna 22 listopada zremisowała z Meksykiem, 26 listopada zmierzy się z Arabią Saudyjską i w środę
30 listopada z Argentyną. Jeśli podopieczni Czesława Michniewicza wyjdą z grupy to na kolejnych etapach Mundialu 2022 rozegrają więcej spotkań w Katarze.


Chociaż mecz z Meksykiem nie zakończył się wygraną żadnej z drużyn, to nadal mamy szansę na awans. Wtorkowe emocje sportowe miały charakter totalnie sinusoidalny.

Wierzyliśmy jako kibice w naszą polską drużynę, ale taka realna szansa na wygraną pojawiła się w 58 minucie meczu. Wszyscy z okrzykiem dopingu zerwaliśmy się z ławek, wstrzymaliśmy oddech na kilka sekund i… nie udało się tym razem. Ale nadal wierzymy, trzymamy kciuki i kibicujemy. Najważniejsze, że piłka jest nadal w grze

– mówił pan Tomasz, którego spotkaliśmy w dniu meczu Polski z Meksykiem w jastrzębskiej strefie kibica.


Piłkarskie emocje najlepiej przeżywa się we wspólnym gronie i nie tylko podczas meczów z udziałem kadry biało-czerwonej. Kibicować można 32 drużynom, które biorą udział w Mundialu. Będziemy mogli zobaczyć 64 mecze, które mają rozegrać się na 8 arenach w 5 miastach Kataru. Jastrzębianie mogą dopingować drużynom w strefa kibica, która jest otwarta już od 20 listopada. Namiotowa przestrzeń jest udostępniona miłośnikom sportowych wrażeń codziennie od godziny 13:00 do 22:00. Przed jej wejściem znajduje się strefa gastronomiczna z napojami, w tym złotym trunkiem oraz przekąskami m.in. grill oraz frytki belgijskie.


Ten Mundial pod wieloma względami ma wyjątkowy charakter. To pierwszy raz, gdy pora jesienno-zimowa przynosi „Katar” w postaci rozgrywek Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Pierwszy raz także odbywają się one na Bliskim Wschodzie. Rozgrywki zakończą się kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego też pierwszy raz jest szansa pojawienia się świątecznego prezentu w postaci mundialowego zwycięstwa polskiej drużyny. Tego na pewno życzymy naszym walecznym sportowcom i równie oddanym w dopingowaniu fanom piłki nożnej. Cytując słowa Pana Tomasza spotkanego w jastrzębskiej strefie kibica: „Piłka jest nadal w grze”, więc trzymajmy mocno kciuki za biało-czerwonych.